Jak funguje autoalarm
Než odpovíme na otázku, jak alarm funguje, musíte nejprve zvážit, co to vlastně je.
Moderní autoalarm není nic jiného než různé senzory připojené k elektronickému systému (procesoru), který tato data analyzuje a generuje možné události/události – tedy jednoduše zapne alarm, což je obvykle signalizováno blikáním blinkrů a vyjící siréna.
Obsluha autoalarmu je v zásadě jednoduchá, pokud některý ze snímačů ohlásí procesoru narušení, spustí se poplach a zařízení samo zablokuje zapalování nebo startér vozidla přes interní nebo externí relé.
Přesný autoalarm je spousta vodičů, senzorů, senzorů a siréna – to vše lze ve vozidle velmi snadno najít.
Je alarm opravdu bezpečný?
Dovolte mi krátce odpovědět na tuto otázku – alarm není bezpečný.
Jen se zeptejte sami sebe, zda si někdo z vás všiml vytí alarmu v nějakém vozidle?
Jasně že ne 😉 Samotný alarm je díky své struktuře snadno odborníkem deaktivován.
Je naše řešení efektivnější než alarm proti krádeži?
Určitě ano!
Naše řešení má oproti tradičnímu autoalarmu mnoho výhod. Uvedu jen ty nejdůležitější z nich.
- Velmi malé rozměry, které znemožňují nalezení zařízení ve vozidle po správné montáži.
- Žádné externí senzory, senzory nebo jiné přijímače/vysílače.
- Žádné zásahy do elektroinstalace vozidla – nestříháme žádné vodiče, což také zaručuje bezproblémový průběh záruky vozidla.
- Vysoká účinnost a spolehlivost.
Co bych měl vědět o autoalarmu?
Je důležité vědět, že v zásadě existují dva typy zařízení nazývaných alarmy proti krádeži.
Tovární alarmy instalované ve fázi výroby vozidla A tzv. přidány po zakoupení vozidla. Obě řešení mají výhody i nevýhody.
)Tovární alarm se zdá být lepší, ale to jsou pouze teorie, praxe je taková, že v podstatě každý může mít přístup ke schématům daného vozidla a ví, jak tento alarm snadno oklamat.
Přesné alarmy se mohou zdát opět velmi účinné, protože je nasazuje právě muž a díky svým zkušenostem a chytrosti dokáže zlodějům nasadit laťku vysoko, ale to jsou bohužel jen zdání.
Každý netovární alarm se skládá z klíčových prvků a vyžaduje schematické zapojení, což jej opět vystavuje snadné sabotáži.
Autoalarm nebo imobilizér
ravidlo je jednoduché, čím méně komplikované, tím lépe.
Imobilizér je v tomto případě rozhodně jednodušší a efektivnější řešení než autoalarm.
Ceník autoalarmů
Ceny zabezpečovacích systémů autoalarmu se velmi liší. Záleží na mnoha faktorech a nejvíce na kvalitě samotného zařízení a doplňkových prvků. Nejlevnější čínské alarmy stojí 1000 Kč! O jejich kvalitě se bavit nebudeme.
Značkové zabezpečovací zařízení vozidel stojí od 10.000 Kč výše. Kde končí ceník? Na integrovaných zařízeních, tedy autoalarm připojený k modulu GPS / GPRS a také k masu externích senzorů, senzorů a dálkových ovladačů. Taková zařízení stojí spolu s odbornou montáží tisíce a nezapomínejme, že montáž je zde nejdůležitější.
Vyplatí se instalovat autoalarm?
Samozřejmě to stojí za to, protože jako každé bezpečnostní opatření to znesnadňuje úkol fanouškům, kteří nemají vlastní majetek. Každé zařízení, které prodlužuje čas potřebný k nastartování vozidla, stojí za doporučení. Otázkou je, jestli je nebo není lepší investovat do něčeho, co je prostě účinné 🙂
Autoalarm jako příslušenství, nikoli hlavní bezpečnostní prvek
Stejně jako výše se to dá předpokládat, ale stojí to za to? Na tuto otázku si musí odpovědět každý z vás. Instalace distribuovaných blokovacích zařízení, jako jsou autoalarmy, je bohužel tak trochu přežitkem.
Nyní má každý aplikaci připojenou k továrnímu monitorovacímu systému ve vozidle.
Bohužel to všechno zní jen tak hezky, protože stačí rušička a všechny tyhle technologické bláboly přestávají fungovat. Smutné ale pravdivé.