Jak před krádeží ochránit hybridní automobil?

Zájem o hybridní vozy každým rokem roste. Většinu řidičů zaujme skutečnost, že jsou šetrné vůči životnímu prostředí – to znamená méně znečišťujících látek, nižší spotřebu paliva a levnější cestování. Majitelé hybridních vozů mají také řadu skvělých výhod, například bezplatné parkování v mnoha městech. Na rozdíl od plug-in elektromobilů nabízejí hybridní vozidla mnohem větší svobodu a nezávislost – nejsou totiž závislá na nabíjecí stanici a mohou ujet větší vzdálenosti. 

Toyota Prius byla prvním populárním modelem osobního automobilu s hybridním pohonem. Dalo by se říct, že tento model způsobil revoluci v této oblasti trhu. V současné době mezi nejběžnější modely patří Toyota Corolla, Toyota C-HR a Toyota RAV4. Kromě Toyoty řidiči upřednostňují také Lexus NX a Kia Niro. V případě takzvaných jemných hybridů (mild hybrid) na českých silnicích vede Audi A6. Většina modelů hybridních automobilů je mnohem dražší než jejich verze s klasickým spalovacím motorem. Z tohoto jednoduchého důvodu jsou pro zloděje přímo splněným snem a vyplatí se je proto chránit doplňkovými bezpečnostními zařízeními. 

Hybridní vozidlo – o co se jedná a jak to funguje?

Hybridní auto má obvykle minimálně dva motory – jeden spalovací a minimálně jeden elektrický. Elektrický pohon, v závislosti na druhu hybridu, může plnit mnoho funkcí – pohání auto, částečně pohání spalovací motor, získává energii z brzdění nebo zvyšuje výkon samotného vozidla. V praxi to znamená, že i když nemůžete jezdit pouze na elektrickém pohonu, spotřeba paliva je mnohem nižší. 

V závislosti na způsobu propojení spalovacího motoru a elektrického motoru můžeme hybridní vozidla rozdělit na sériová, paralelní a smíšená. Kromě úplných hybridů jsou na trhu docela vyhledávané také jemné hybridy, jejichž konstrukce je velmi podobná, ale elektromotor nefunguje jako nezávislý pohon. Jeho úkolem je podporovat spalovací motor a získávat energii při brzdění. V tomto případě je úspora paliva mnohem nižší než u úplných hybridů. 

Imobilizér CAN a hybridní vozidlo 

Jak jsme již zmínili, hybridní vozidla patří mezi vyhledávané cíle zlodějů. Za prvé je to proto, že mají v oblibě japonská auta a nejrozšířenější jsou právě modely značky Toyota. Za druhé proto, že tato auta jsou nová, dražší a je na ně vysoká poptávka – a proto pro ně existuje trh. Nejlepší druh zabezpečení pro moderní automobily, který brání mnoha způsobům krádeží, včetně oblíbené krádeže pomocí prodloužení signálu z originálního keyless klíče, je imobilizér CAN. Psali jsme o něm již mnohokrát, více informací najdete například v článku o účinné ochraně vozu před krádeží. 

Jedna skupina řidičů je toho názoru, že v hybridních automobilech není možné nainstalovat účinné zařízení proti krádeži, tj. imobilizér. Ta druhá se zas obává, že takové řešení může mít za následek ztrátu záruky na vozidlo. V obou případech se však hluboce mýlí. 

Pravdou však je, že instalace imobilizéru CAN do hybridního vozu a jeho specifické dvoumotorové konstrukce je mnohem komplikovanější, než je tomu u aut s běžným spalovacím motorem. Dva motory stanoví problém pro výrobce bezpečnostních zařízení a vysoké náklady pro řidiče. Proč tomu tak je? 

Za prvé, samotná montáž imobilizéru je mnohem obtížnější, časově náročnější a vyžaduje opravdu zkušeného instalačního technika. Je tomu tak proto, že oba motory musí být zajištěné proti neoprávněnému nastartování současně. Pokud by byl zajištěný pouze jeden motor, zloděj může nastartovat druhý (nebo dokonce třetí – v závislosti na modelu) nezabezpečený motor a v klidu odjet. 

Podívejme se však ještě na ztrátu záruky – může tomu tak být pouze v případě, že je nutné během instalace imobilizéru přestřihnout nebo narušit původní vodiče. V případě nejmodernějších systémů, které jsou propojené přímo se sběrnicí CAN, to ale nehrozí a elektroinstalace vozidla zůstane nenarušená – proto se nemusíte obávat, že ztratíte záruku na vozidlo. 

Dva motory – proč to může být problém?

Při používání to samozřejmě není problém, ale v případě zajištění vozu proti krádeži jsou hlavním problémem dva motory, které je třeba zajistit současně. Žádný řidič přece nechce při nasedání do auta startovat každý motor zvlášť – a zde se začínají problémy: zaprvé, není tak snadné najít výrobce, který nabízí imobilizér pro všechny motory najednou, a zadruhé, ještě těžší je najít takového, který to udělá za cenu standardního imobilizéru CAN. Systém z dílny společnosti Zabezpeč auto se zdá být výjimkou, protože se cena nemění v závislosti na druhu či modelu auta. Jako jedni z mála máme stálou cenu zabezpečení, bez ohledu na to, zda máte auto se spalovacím nebo hybridním motorem. Cena, kterou vidíte na naší stránce, je cena, kterou zaplatíte. Příklady hybridních modelů – nejoblíbenější, ale také specifické, podporované systémem Zabezpeč auto jsou: 

Fiat 500, Hyundai Kona, Hyundai Sonata, Lexus CT, Lexus IS, Lexus NX, Lexus RX, Peugeot 508, Toyota Auris, Toyota Prius Plus, Toyota RAV4, Toyota Yaris, BMW 3, BMW 5, BMW X5, Ford C-MAX Energi a Peugeot 3008, VW ID3, Porsche Taycan – tento seznam neustále aktualizujeme.

Zabezpečení Kia Ceed – odkaz na realizaci.

Máte hybridní automobil? Zavolejte nám a my vám poradíme: +420 296 842 242

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.