Krádež s odtahovkou – jak se to dělá a jak se chránit?

Auta se kradou mnoha způsoby a na trhu je mnoho produktů, které mají sloužit jako náprava při následné krádeži. Když má však zloděj možnost využít odtahovku, některá bezpečnostní opatření již nejsou aktuální. Auto bude odstraněno bez otevření a nastartování. Krádež auta s odtahovkou – jak se chránit?

Krádež s odtahovkou není tak abstraktní, jak se zdá.

Mohlo by se zdát, že krádež auta probíhá potichu, v auře utajení – a ve většině případů se tak děje. Někdy však vlastnosti zlodějské akce vyžadují použití odtahového vozu. Odtahový vůz s blikajícími světelnými signály dělá spoustu zmatků. Zloděj však může tohoto zmatku využít. Dva hosty v kšiltovce, mikině vydávající se za službu a reflexní vestě si jen málokdo spojí se zloději. Role, kterou může zloděj zastávat, omezuje kreativitu – může to být servisní technik ASO, operátor vozového parku nebo dokonce vymahač nebo servisní zaměstnanec – tak může dojít ke krádeži odtahového vozu. Pokud tedy zloděj, který hlídá dům své oběti, zná zvyky obyvatel a ví, kdy jsou pryč, je schopen krást. Vydává se za kteréhokoli zaměstnance autoservisu a auto jednoduše přitáhne na odtahovku.

Krádež aut s odtahovkou, alarmy a zabezpečením proti krádeži.

O existenci sériových alarmů, které kontrolují polohu a úhel vozu, se ví již delší dobu. Princip fungování je jednoduchý, určité senzory kontrolují, zda vůz mění svou polohu v určitých rovinách. Pokud něco není v pořádku, počítač spustí alarm a alarm spustí továrně namontovanou sirénu. Zdálo by se, že by to stačilo, co víc si přát? No a vlastně jediné, co lze takovému řešení vytknout, je jeho náchylnost k deaktivaci. To je obecně největší problém sériových systémů proti krádeži. V každém autě je to téměř totožné – zloděj si s tím ví rady.

Krádež s odtahovkou je specifická tím, že nevyžaduje nastartování auta. Řešením, které takové krádeži zabrání, je instalace přídavného, ​​doplňkového alarmu, který zkoumá i změny polohy / sklonu vozu. Proč si systém příslušenství povede lépe než sériový, pokud je založen na podobných předpokladech? No a zloděj, který si vybere svou oběť, se s autem seznámí po technické stránce. Ví, jaké má model zabezpečení, kde se nachází a jak je před startem odzbrojit. Výsledkem je, že několik záměrných pohybů a řídicí jednotka alarmu a siréna jsou bezmocné. Jiné je to s ochranou příslušenství – zloděj neví, kde je umístěno ovládání alarmu, kde jsou čidla a kde je přídavná siréna. Dalším problémem je napájení – pokud je jakékoli zařízení na palubě vozu napájeno z hlavní instalace, víte, odkud přichází elektřina. Totéž platí pro sériové alarmy a zabezpečení. Instalací doplňkového zabezpečovacího zařízení jej můžete dodat alternativně a zmást zloděje.

Krádež na odtahovce – Canlock Premium Sírena + odtahovka

Nabízíme zařízení, která účinně chrání vůz proti krádeži mnoha způsoby. Imobilizér CAN chrání vůz před přímou krádeží – otevření a odjetí s autem se systémem KeyLess a další. Náš systém je odolný proti krádeži s kufrem. Imobilizér CAN rozšiřujeme o další alarm, snímače náklonu a polohy a také velmi hlasitou sirénu instalovanou uvnitř vozidla. Hlasitost sirény je +/- 100 db – na této úrovni se krádež stává pro zloděje neúnosnou a navíc v okolí hlasitá – hraničí to s nemožností. Sada všech těchto bezpečnostních prvků účinně chrání vůz proti krádeži.

Canlock Premium Sírena + Odtahovka má všechny funkce verze CanLock Premium Sírena a je instalován s přídavným snímačem náklonu a polohy. Senzory aktivují sirénu, když vůz změní polohu a nakloní se. Tříosý senzor detekuje změny v testovaných rovinách vůči výchozí poloze a pokud je něco v nepořádku, senzor spustí sirénu. Výchozí poloha je zapamatována po vypnutí zapalování.

Prohlédněte si naši nabídku a zjistěte, zda zajišťujeme vůz, který vlastníte, a kontaktujte nás. Seznamte se s našimi projekty a názory zákazníků, které jen potvrzují efektivitu systémů a ukazují spokojenost uživatelů.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.