TOP 5 – Nejlepší ochrana proti krádeži auta

Zakoupili jste si auto a nechcete o něj přijít? Jaká ochrana proti krádeži auta je nejúčinnější? Hledáte nějaké spolehlivé bezpečnostní řešení? Víte, že zabezpečení instalovaná výrobcem nejsou pro zloděje překážkou? V tomto článku se dozvíte, jaká bezpečnostní zařízení jsou dostupná na trhu.

Jaké základní požadavky musí splňovat ochrana proti krádeži auta?

Pokud chcete účinně chránit své auto, instalace individuálního bezpečnostního zařízení je přímo nutností. Zloděje odradí pouze doplňkové a technologicky vyspělé bezpečnostní systémy. Účinně zkomplikují a prodlouží krádež nebo dokonce znemožní nastartování vozidla. Standardní bezpečnostní systémy, které jsou již součástí auta, vám v tomto případě nemusí stačit.

Jaké zabezpečení proti krádeži vybrat?

Při výběru bezpečnostního systému proti krádeži je důležité přihlédnout ke způsobu jeho instalace. Na trhu je dostupná celá řada systémů, které jsou určené pro „jednoduchou“ vlastní instalaci. Ve skutečnosti však tento proces může být mnohem složitější, než se na první pohled zdá a vyžaduje také dobrou znalost elektrické instalace auta.

Nesprávně provedená instalace (zejména ta, která se pojí s přeřezáváním vodičů) může vést ke ztrátě záruky nebo dokonce k tomu, že vaše auto bude nepojízdné. Proto vždy doporučujeme zakoupit bezpečnostní zařízení spolu s odbornou instalací. V tomto případě bere plnou odpovědnost za provoz alarmu a automobilu přímo výrobce.

Vynalézavost zlodějů bohužel nezná hranic. Vyplatí se proto investovat do moderního bezpečnostního sytému, kdy bude ochrana proti krádeži auta komplexní.

V případě GPS alarmů a lokátorů není ani tak důležité zaměřit pozornost na dosah signálu, ale spíše si všímat jejich síly. Bude se to hodit zejména v případě, že je nutná ochrana proti krádeži auta, které často parkujete daleko od místa práce nebo domova. Problémem všech typů GPS/GSM/rádiových lokátorů je skutečnost, že si nedokážou poradit s rušičkami signálu. V tomto případě je důležité vybrat zařízení, které bude fungovat i navzdory zrušenému signálu.

Vhodným řešením je diverzifikace zabezpečovacího signálu ve voze – tedy instalace několika druhů zabezpečení. GPS nabízí celou řadu možností zabezpečení, ale nejlépe bude fungovat jako satelit pro jiná bezpečnostní zařízení proti krádeži, která nejenže vám umožní vozidlo sledovat, ale především zabrání jeho nastartování.
Je také třeba věnovat pozornost tomu, zda je vybraná ochrana proti krádeži auta kompatibilní se smartphonem. Tato funkce sice není vyloženě nutná, výrazně však usnadňuje používání alarmu.


5 Nejlepších bezpečnostních systémů proti krádeži

1. Úplná ochrana proti krádeži auta – Imobilizér CAN CanLock od Zabezpec-auto.cz

Jedná se o jedno z nejpokročilejších bezpečnostních zařízení, která jsou dostupná na trhu – imobilizér CAN. Funguje tak, že bez zadání správného přístupového kódu, odemknutí pomocí dálkového ovládání/telefonu auto nenastartuje nebo okamžitě zhasne. Výhodou imobilizéru CAN ve srovnání s běžným imobilizérem je ta, že blokáda funguje prostřednictvím sériové sběrnice CANaniž by bylo nutné přeřezávat vodiče.

Díky tomuto opatření je zařízení bezpečné a kompatibilní i s pokročilou elektronikou instalací v nových autech. Další výhodou tohoto modelu je to, že imobilizér vám můžou naistalovat odborníci z firmy Zabezpeč auto (po celém Česku) – nesou tak plnou odpovědnost za jeho provoz. Tento systém byl vyvinutý a vyrobený v Evropě a je kompatibilní s většinou značek automobilů – střední a vyšší třídy.

Imobilizér CAN CanLock vám umožňuje nainstalovat kompatibilní modul GPS, který vám umožní dálkově odpojit zapalování. Navíc odesílá zprávy do telefonu a téměř neomezené ověřování stavu vozidla V REÁLNÉM ČASE.

Přečtěte si, jak systém CanLock ochránil před krádeží hybridní Toyotu RAV4 2020.

2. Autoalarm Viper 5906V

Autoalarm Viper je v zahraničí považován za nejúčinnější autoalarm a velice si jej oblíbili zejména zákazníci ve Spojených státech. Za poslední léta výrobce investoval do nejnovějších bezpečnostních systémů, jako jsou například pokročilé šifrování a speciální čidla.

Ve srovnání s jinými autoalarmy na trhu se může pochlubit dosahem až více než 1,5 kilometru. Lze ho snadno zkonfigurovat se smartphonem a obsahuje širokou řadu bezpečnostních a doplňkových funkcí, jako je například dálkové vypnutí motoru. Vzhledem k pokročilému systému nepatří tento autoalarm mezi modely, které lze naistalovat samostatně – což je v konečném důsledku výhoda. Bohužel je tento autoalarm jen velice obtížné najít v České republice.

3. Optimus 2.0 GPS Tracker

„GPS lokátory jsou skvělým řešením v případě, že vám ukradou auto a vy ho poté budete chtít sledovat.“ Teorie vypadá slibně, v praxi však zloději vyvinuli různé způsoby, jak signál zrušit. Neznamená to však, že se nevyplatí investovat do lokátoru GPS – vyplatí se vsadit na instalaci komplexního bezpečnostního systému, který ochrání vaše vozidlo různými způsoby.

Nezávislé GPS lokátory nechrání před samotnou krádeží, ale díky monitorování by mělo být upozornění o zmizení automobilu zasláno mnohem rychleji, než kdybychom si všimli, že auto zmizelo z parkoviště či garáže. Můžeme také rychleji informovat policii a zahájit pátrací akci.

Do seznamu jsme zahrnuli model Optimus 2.0 GPS Tracker kvůli jeho malým rozměrům, takže jej lze před zlodějem šikovně skrýt. Má skvělé funkce – sledování polohy vozidla v reálném čase, SMS/e-mailová upozornění o pohybu, překročení rychlosti nebo nutnosti dobití baterie. Jedinou nevýhodou tohoto řešení je nutnost nabíjení zařízení jednou za 1–2 týdny a měsíční poplatky.

4. KeyLess Protector KP-20

Zařízení tohoto typu jsou navržena tak, aby zabránila nejoblíbenější metodě krádeži automobilů „pomocí kufříku“. Zařízení má malé rozměry, tvar spony a je umístěné na baterii. Zabrání převodu proudu z baterie krátce po opuštění vozu. Pokud chcete otevřít dveře vozidla, musíte baterii spustit dvojitým poklepáním na klíč v kapse kalhot nebo kabelce. Zákazníci chválí zejména snadnou a rychlou vlastní instalaci, která nenarušuje elektrickou instalaci vozidla a nemá vliv na jeho záruku.

Nevýhodou tohoto zařízení však je, že chrání pouze před některými metodami krádeže a není vhodné pro všechny modely automobilů, například pro ty, které mají v dálkovém ovladači nevyměnitelné baterie.

5. Bear-Lock

Bear-Lock je známý výrobce blokád proti krádeži. Mechanické zabezpečení této společnosti se instaluje přímo na volant a ovládá se klíčem. Výrazně ztěžuje řízení a následnou krádež auta – je nutné ho nejprve odinstalovat nebo auto přepravit na odtahovém vozidle. I navzdory tomu, že toto zařízení patří mezi velice oblíbená, nezapomínejte, že se i nadále jedná pouze o mechanickou ochranu, kterou lze odinstalovat – i když ne bez obtíží – pomocí profesionálního vybavení. Toto zařízení lze i nejsnadněji najít – je ho vidět na první pohled po vstupu do vozidla.

Shrnutí – nejlepší bezpečnostní zařízení proti krádeži

Imobilizér CAN – CanLock má funkce, které v jiných zařízeních najdete jen těžko – může se pochlubit nejkomplexnější ochranou proti krádeži. Instalace neporušuje záruku a produkt má plnou podporu výrobce, který bere odpovědnost za správně provedenou instalaci systému.

Toto zařízení je navíc odolné vůči rušičkám signálu – ve srovnání s tradičními lokátory GPS – které nechrání proti krádeži, a své uplatnění najdou až poté, co krádež proběhne. Vyplatí se také mít pojištění proti krádeži, i když nestanoví úplnou ochranu a má různé podmínky.

Funkce zabezpečení CanLock jsou mj.:
• Zabezpečení proti krádeži s praktickým využitím a kompatibilita s vozy s bezklíčovým vstupem.
Odpojení zapalování/znehybnění vozidla bez ohledu na druh pohonu, což umožňuje auto chránit před krádežemi mnoha způsoby, i pomocí kufříku.
o Elektrické vozy a hybridy
o Diesel/Benzín
• Velice hlučný autoalarm, k němuž lze nainstalovat sirénu do interiéru vozidla i do jeho vnější části.
Čidlo náklonu a polohy, který automaticky zapne alarm během krádeže kol/umístění na odtahovém vozidle atd.
Modul GPS, který umožňuje dálkové odpojení zapalování, kontrolu stavu vozidla nebo konfiguraci LIVE upozornění na telefon, s upozorněními, která vás budou informovat o různých podezřelých aktivitách v blízkosti vašeho auta (nebo další výhody).
• Získání přístupu k vašemu vozidlu mnoha způsoby – libovolný kód, bezdotykové zařízení, speciální aplikace pro smartfon.

Toyota patří mezi nejdostupnější a proto i nejprodávanější hybridní auta na českém trhu.


Imobilizér CAN – CanLock od Zabezpec-auto.cz

Zjistěte více:
• Imobilizér CAN – co to je a jak to funguje?
• Řídící jednotka CAN – co to je a jak to funguje?
• Autoalarm – vyplatí se ho instalovat?
• Krádež odtahovým vozidlem – jak k ní dochází a jak se před ní chránit?
• „Krádeže na kufr”. Jak k nim dochází? O technologii, která umožňuje krást auta
• Krádež kola. Jak chránit disky a pneumatiky?
• Lokalizace GPS do auta – chrání vaše auto na 100 %?
• VIDEO – Neúspěšná krádež BMW M2 – 2020
• Jak zabezpečení CanLock zabránilo krádeži Toyoty – recenze majitele
• Moderní zabezpečení proti krádeži drahých vozů – jaký systém si zvolit?

Jaká je spolehlivá ochrana proti krádeži auta?
Podívejte se, jak funguje náš bezpečnostní systém:

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.