Automatický alarm s upozorněním – jak funguje?

Pro dnešní dynamickou dobu je typické, že se technologie neustále vyvíjí a to nám umožňuje využívat řešení, o kterých jsme ještě před deseti lety mohli jen snít – jedním z nich je autoalarm s telefonním hlášením. Vyplatí se do takového řešení investovat? Jak to vlastně funguje? Jaký problém řeší?

Autoalarm v roce 2021 a případ krádeže KeyLess

Autoalarmy se staly populární v 90. letech 20. století a po většinu této doby nedošlo k žádným zásadním změnám v jejich fungování – jsou zde senzory a siréna, systém se sám zapne, když je auto zavřené. Dodnes fungují alarmy instalované výrobcem i naprostá většina doplňkových alarmů stejně jako před 20-30 lety. V době, kdy je nejčastějším způsobem krádeže kufříková metoda, nebude takový autoalarm fungovat, protože zloději dokážou auto oklamat tak efektivně, že si „myslí“, že je vše v pořádku a není třeba autoalarm spouštět.

KeyLess - Na Kufr - Ochrana Auta

Totéž platí pro tovární imobilizéry a levné imobilizéry z příslušenství, které mají zabránit nastartování vozidla, i když se do něj dostane neoprávněná osoba. Ani v tomto případě bohužel není těžké auto podvést, protože sériové imobilizéry jsou obvykle založeny na nutnosti použít ke spuštění vozu originální klíč / dálkové ovládání. Zloděj, který použije kufříkovou metodu, jednoduše zesílí a přenese signál z původního dálkového ovládání, aby si auto „myslelo“, že majitel právě nastoupil, a tímto způsobem auto může nastartovat.

Automatický alarm s upozorněním do telefonu – účinnost

Samostatný autoalarm (s upozorněním na telefon nebo bez něj) neřeší problém krádeže „keyless“. Totéž platí pro imobilizér, proto je vhodné zvážit instalaci další komplexní ochrany, která nás nejen upozorní v reálném čase, že někdo s vozem manipuluje, ale hlavně zabrání jeho nastartování.

S pomocí přichází CanLock – řešení, jehož základem je imobilizér CAN. Jedná se o příslušenství, imobilizér malých rozměrů, který umožňuje digitálně odpojit zapalování. Ať už zloděj použije jakoukoli metodu – vloupání, spuštění alarmu nebo jinou – auto nenastartuje. Vůz nebude moci nastartovat nikdo jiný než majitel nebo oprávněná osoba, takže ani krádež klíčků nemusí vést k odcizení auta. Pro autorizaci použití vozidla je třeba „zadat“ speciální kód PIN nebo použít speciální přenosný prvek či aplikaci v chytrém telefonu.

CanLock můžete navíc vybavit dalšími moduly – také automatickým alarmem s telefonním upozorněním. V reálném čase nás upozorní, pokud se s naším vozem stane něco nežádoucího. Během instalace systému je možné individuálně konfigurovat oznámení. Kromě toho má CanLock možnost rozšíření o moduly, které chrání také proti  krádeži nákladním automobilem nebo krádeži kol. Navíc lze nainstalovat modul GPS, který otestuje polohu vozidla. Digitální odpojení zapalování nebo digitální imobilizér, jako je CanLock, vám umožní zabezpečit nejen  spalovací vozy, ale také hybridní a elektrické.

Imobilizér CAN CanLock – digitální vypnutí zapalování + automatický alarm s upozorněním + GPS – jak funguje?

Po stisknutí vysílače nebo zadání kódu se mezi oběma částmi imobilizéru vymění data. Pokud se kód zadaný v pevném tvaru shoduje, vyšle přijímač zpětný signál. Pokud jsou signály shodné, je blokování motoru odstraněno. Celý proces trvá od milisekundy až po několik sekund, takže je pro uživatele zcela pohodlný.

Účinnost imobilizéru CAN je založena na stabilitě a bezpečnosti sběrnice CAN, kterou lze směle označit za mozek moderních vozidel.

Služeb společnosti Zabezpec-auto.cz a možností imobilizéru CANLock již využilo mnoho zákazníků. Prohlédněte si názory na nás a podívejte se na kartu s realizacemi. Najdete zde typické vozy pro každodenní použití i exotičtější vozidla, jako např. Mercedes Maybach nebo Porsche 911 Carrera.

Kontaktujte nás nebo zavolejte +420 296 842 242 a zjistěte, jak ochránit své auto před krádeží!

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.