Jak vybrat dobrý a účinný autoalarm?

V tomto článku se dozvíte:

Jak autoalarm funguje?

Jaké typy alarmů jsou dostupné na trhu?

Na čem závisí účinnost alarmu?

Na co si dát pozor při výběru autoalarmu? J

aké alternativy pro alarm máme a co je lepší než alarm?

Existuje spolehlivý autoalarm?

Te otázky si klade mnoho majitelů vozidel. Hlavně, že máme na trhu obrovský výběr systémů proti krádeži. Existují různé typy samotných alarmů, s různými funkcemi a v různých cenových hladinách. V tomto článku si projdeme hlavní typy alarmů a ukážeme vám, které řešení je správné – a které je pro Vás lepší ignorovat. Vyřešili jsme také letité dilema: znamená nejdražší alarm  – nejlepší?

Autoalarm – jak funguje?

Alarm je součástí elektronického zabezpečovacího systému vozu. Skládá se z více senzorů propojených procesorem, tedy „mozkem“ alarmu. Autoalarm shromažďuje data ze senzorů, které jsou umístěny na různých, speciálně vybraných místech – uvnitř i vně vozidla – a na základě toho se rozhoduje, zda zasáhne či nikoliv. Pokud jsou čidla správně nainstalována, zvyšujeme šanci, že alarm nespustí poryv větru nebo v důsledku projetí většího vozidla. Při nesprávné instalaci nebude alarm v případě vloupání reagovat. V případě zjištění podezřelých aktivit alarm aktivuje sirénu / akustický signál nebo světelné signály – co přesně, konfigurujeme při montáži. Alarm většinou aktivujeme a deaktivujeme pomocí radiofrekvenčního dálkového ovladače – což má své velké nevýhody.

Jaké jsou typy autoalarmů?

Autoalarm s senzorem pohybu.

Alarm může být vybaven dvěma typy pohybového senzoru. Ten umístěný uvnitř vozidla rozpozná pohyb v kabině vozidla. Funguje, když se dovnitř dostane nepovolaná osoba, ale i když se například rozbije okno a předmět spadne dovnitř. Alarm pouze s pohybovým senzorem je nejjednodušším typem zabezpečení. I když se teoreticky zdá, že by to mělo stačit, je obvykle obtížné jej správně nakonfigurovat.

Druhým typem je snímač pohybu automobilu, který dává signál ke změně polohy vozidla. Chrání tak před neoprávněným odtahem (krádež na odtahovém voze) a pomáhá nám lokalizovat zajištěný vůz. Negativem je ale reakce až ve chvíli, kdy je vozidlo v rukou zloděje. Proto je nejlepší používat pokročilejší alarmy, které jsou kombinací senzorů – těch umístěných uvnitř a pohybového senzoru celého vozidla.

Alarm s SMS upozorněním.

O něco modernější autoalarmy mají možnost zaslání upozornění na mobilní telefon. Když se vozidlo vzdálí nebo se spustí alarm jiným způsobem, systém odešle varovnou SMS (nebo více, většinou kolem tří) s aktuální polohou nebo rychlostí vozidla v danou chvíli. Někdy lze informaci o poloze vozidla získat také „na vyžádání“ zasláním zprávy s příslušným příkazem. Jde o to zloděje ne pronásledovat ale nenechat ho ujet. Tento alarm nedoporučujeme.

Autoalarm s aplikací (obousměrný)

Autoalarm ovládaný aplikací v telefonu je nejpohodlnější formou zabezpečení. Jeho obousměrnost je založena na tom, že nám systém posílá signály v případě podezřelé události, ale také se ho můžeme kdykoliv „zeptat“ – na GPS pozici nebo stav vozidla. V závislosti na konfiguraci senzorů můžeme v aplikaci sledovat kapotu, dveře, víko kufru a další prvky a aktivovat/deaktivovat alarm. Opět jde o to, ne – sledovat vozidlo, ale zabránit zloději ujet.

Dobrý autoalarm – znamená jaký?

Nejlepší alarm z hlediska použitelnosti a účinnosti je ten, který se snadno instaluje a…. prostě plní svoji funkci zabezpečení vozidla proti krádeži, tedy ztěžuje zloději úkol. Dobrý alarm musí umět přesně nakonfigurovat čidla a jejich různé uspořádání tak, aby reagoval pouze ve chvílích skutečného nebezpečí. Důležitá je také pohodlnost jeho použití.

Nejlepší typy zabezpečení proti krádeži – nejúčinnější.

Profesionální zloději snadno prolomí i ten nejdražší autoalarm, bez ohledu na to, kolik funkcí navíc obsahuje. Při hledání dobrého autoalarmu se vyplatí využít moderní a zároveň osvědčená bezpečnostní opatření. Jedním z příkladů je imobilizér CAN. V jeho případě vozidlo zajistíme proti neoprávněnému opuštění místa, kde jsme jej zaparkovali. Nemusíme instalovat čidla, protože k zabezpečení celého vozidla stačí zámek zapalování motoru. Jde o holistické řešení většiny problémů řidičů souvisejících s rizikem krádeže vozidla.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.