Jak ochránit BMW před krádeží? Účinna blokada proti krádeži pro BMW – CanLock

Při pohledu na nejnovější údaje o počtu autokriminalit lze usoudit, že u nás se auta už nekradou „mocí“. Počet umírajících aut postupně ubývá, ale zájem zlodějů se soustředí především na moderní, dosti drahé modely aut. Taková vozidla lze ukrást pomocí specializovaného elektronického zařízení, nemusíte s sebou nosit páčidlo ani krumpáč. To se promítá do nižšího rizika možného „uklouznutí“ a výdělek je mnohem vyšší než u starších aut. Jak ochránit BMW před krádeží?

Zabezpečení BMW – jaké metody krádeže v současnosti používají zločinci?

Jak jsme zmínili na začátku tohoto článku, zloději aut nyní používají high-tech elektronické nástroje. Je to dáno především tím, že drtivá většina aktuálně vyráběných vozů BMW má systém bezklíčového přístupu.

Toto pohodlné řešení, které BMW nazývá „Comfort Access“, umožňuje otevřít dveře vozu a nastartovat motor, aniž byste museli sahat po továrním klíči. Řešení tohoto typu, běžně používaná u jiných značek a modelů, však mají jednu nevýhodu – paradoxně snižují bezpečnost.

„Krádež kufru“ je bezesporu nejoblíbenější metodou krádeží nových aut. Každý nový vůz je vybaven „keyless“ systémem – pomocí elektronických nástrojů zloději „hacknou“ digitální zabezpečení vozidla a kradou v bílých rukavicích. Stojí za zmínku, že krádež pomocí „kufříkove“ metody může trvat až 30 sekund a zločinci mohou majitele vozu ukolébat do té míry, že se někdy o zmizení auta dozví až po několika hodinách,“ vysvětluje – expert Zabezpeč Auto. Co je to krádež na kufřík?

K provedení tohoto typu krádeže zloději používají zařízení běžně známé jako „kufřík“. Jde o malé zařízení, které dokáže zachytit, zesílit a vysílat rádiový signál, přes který bezdrátový klíč komunikuje s řídící jednotkou v autě.

K úspěšné krádeži auta „na kufřík“ potřebujete dvě taková zařízení a tedy dva zloděje. Jeden z nich sleduje majitele vozidla s výše zmíněným zařízením, obvykle ukrytým v kufříku nebo batohu (aby nevzbudil podezření), zatímco druhý – čeká u dveří auta, které si oba vybrali pro svůj kořist.

Po vytažení kliky ze dveří zamčeného vozidla vyšle řídící jednotka odpovídající požadavek na bezdrátový klíč. Pokud není poblíž, auto zůstane zamčené. Výše zmíněný „kufřík“ však tento signál zachytí, zesílí a přenese do druhého zařízení. Klíč reaguje zpětnou vazbou, která se – vhodně posílena – stejným způsobem vrací zpět do vozu.

Dodatečná ochrana pro BMW – mechanické zámky nefungují

V současné době je na trhu nespočet různých typů autozámků proti krádeži. K tomu stačí zadat do Googlu frázi: „jak ochránit BMW proti krádeži“ a zobrazí se nám desítky výsledků.

Jednou z takových nabídek jsou mechanické zámky, které si – i přes dosti archaický princip fungování – oblíbili méně uvědomělí řidiči nebo majitelé starších nevábných zlodějů aut.

Jednou z nejoblíbenějších ochran proti krádeži tohoto typu je mechanický zámek volantu. Princip fungování oblíbené „třtiny“ je jednoduchý. Kovová lišta se připevní k volantu a zavírá se obyčejným zámkem, který se používá například u visacích zámků nebo vstupních dveří. „Kniha“ má velmi často přídavné, příčné rameno, které se opírá o palubní desku a brání otáčení volantu – jak víte, efektivně řídit auto nelze.

Pro zloděje vybavené „kufříkem“ však taková ochrana není překážkou. Zámek řídítek (ve formě hůlky nebo ráfku) lze jednoduše proříznout. Dalším východiskem ze situace je odříznutí volantu a odstranění zámku – chybějící kontinuita věnce volantu neznamená, že auto nelze řídit. V krajním případě mohou zloději dané auto jednoduše odtáhnout na odtahovku a bez problémů odjet. Jak ochránit BMW proti krádeži – elektronický CanLock

Pro účinnou ochranu vozů BMW proti krádeži se vyplatí použít elektronický zámek, odolný nejen proti krádeži „na kufřík“, ale i „na gameboye“ nebo již zmíněnou odtahovku.

Jedním z nejzajímavějších návrhů na trhu je CanLock – přídavná elektronická ochrana proti krádeži, určená mj. pro vozy BMW vybavené sběrnicí CAN. CanLock blokuje přenos určitých typů signálů přes CAN sběrnici, takže auto nereaguje na povel, např. nastartování motoru – pro odjetí vozu je nutné provést autorizaci, což se zloději nepodaří dělat.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.