Krádež auta s KeyLess: zabezpečení auta proti krádeži pomocí kufříku.

Zabezpečení vozu proti krádeži na kufřík – v tomto článku se mimo jiné dozvíte:

• Jak ochránit auto proti krádeži – na kufřík?

Co je to krádež auta na kufřík?

• Jaká jsou rizika systému KeyLess?

• Jaké jsou blokády KeyLess na trhu?

• Podívejte se na nejlepší zabezpečení pro KeyLess – CanLock!

Velká pozornost byla v posledních letech věnována bezklíčovým systémům. Bohužel do značné míry v kontextu problémů s nimi spojených. Skutečnost, že KeyLess znamená super pohodlí, je nepopiratelná. Není třeba vytahovat klíče z kabelky nebo kufru k otevření vozu je milníkem v každodenním používání vozidla. Bohužel je tato vymoženost spojena i s riziky. Co přesně a je to opravdu běžné? Odpovídáme níže.

Co je to krádež „na kufřík“?

Krádež auta s takzvaným kufrem je jedním z nejoblíbenějších způsobů krádeží. Jeho obliba vzrostla mimo jiné díky popularizaci bezklíčových systémů v automobilech. Krádež kufrů je tichá, diskrétní a neoznačující metoda, a proto ji zločinci tak horlivě využívají.

Jeho činnost je založena na pokusu zachytit rádiový signál vysílaný klíčem. Za tímto účelem se jeden zloděj s „kufrem“ co nejvíce přiblíží k originálnímu klíči se zesilovačem signálu a druhý – s druhým „kufrem“ snímajícím signál – stojí u auta a napodobuje majitele přibližujícího se k vozidlu. s klíčem. Zloděj zatáhne za kliku auta a začne posílat autorizační dotaz na klíč, který se přenese do kufru druhého zloděje. Pokud je původní signál zachycen, dveře vozu se otevřou. Pokud je vozidlo vybaveno i systémem bezklíčového startování – může zloděj bez zbytečného odkladu ujet.

V současnosti používané elektronické zařízení je tak citlivé, že se zloděj už nemusí ke klíči přiblížit. Dosah může být i několik nebo několik desítek metrů. Nejčastěji se taková krádež odehrává mimo dům v noci, když jsme v práci nebo jdeme do obchodu na delší nákupy

Nebezpečí systému KeyLess – zabezpečení vozu proti krádeži na kufřík.

Díky popularizaci systémů KeyLess se stalo možné ukrást kufr. V tomto případě je totiž klíčový signál vysílán neustále. To znamená, že jej lze odposlouchávat v kteroukoli denní i noční dobu – pokud se nevybije baterie. Vzhledem k tomu, že je bezúdržbový, na KeyLess klíč často zapomínáme. Necháme ho v bundě nebo na stole u vchodových dveří, kde zloděj velmi snadno signál zachytí a zesílí.

Blokovaní systému KeyLess

Výrobci zabezpečení jsou si vědomi rozsahu problému a na trhu již existuje několik účinných řešení, jak chránit systém KeyLess.

Blokovaní vln – neúčinné řešení

První rodina bezpečnostních prvků je založena na mechanické ochraně. Jsou to všemožná pouzdra, kryty a krabice, do kterých schováváme klíče. Klíč stále nepřetržitě vysílá rádiové vlny, ale ty se díky materiálu krytu nemohou dostat dál ven. Je toto řešení účinné? Absolutně. Pokud je obal zapečetěný, zařízení zlodějů signál nezachytí. Je však třeba připomenout, že všechna bezpečnostní opatření tohoto typu prakticky znemožňují využití výhod bezklíčového systému. Klíče musíme před vstupem do auta vyjmout a po ukončení jízdy je vrátit zpět do pouzdra.

Blokovaní baterie– neúčinné řešení

Druhou možností je uzamknout samotnou baterii v klíči. Nedostatek energie znamená, že klíč prostě nemůže vysílat vlny, a proto je nemohou zachytit kufry zlodějů. Takzvaný bezklíčový chránič má podobu tenké spony, kterou nasadíme na samotnou baterii. Po uzavření pouzdra je zcela neviditelný. Spona přeruší vodivost klíče a obnoví ji pouze v námi požadovaný okamžik.

Blokovaní baterie je vybaven pohybovým senzorem. K odblokování tedy stačí provést výrobcem nastavenou sekvenci pohybů. Měli byste se na chvíli zastavit u auta a poté dvakrát klepnout na místo, kde se nachází klíč, například v kapse kalhot nebo kabelce. Stále nemusíme vytahovat klíček a auto je proti krádeži chráněno „na kufřík“. Nevýhodou však je, že klíč by se neměl nosit volně, aby systém fungoval efektivně. Pokud je v kapse – u těla, pokud v kabelce nebo batohu – nejlépe v samostatné kapse nebo přihrádce a co nejblíže k vnější straně.

Nejlepší ochrana auta proti krádeži na kufřík – jak auto zabezpečit?

1. Nainstalujte účinnou dodatečnou ochranu proti krádeži.

 2. Pokud je to možné, parkujte na hlídaných a dobře zabezpečených místech.

3. Zvažte uzavření pojištění proti krádeži auta.

4. Vždy zamykejte dveře a vězte, kde jsou klíče od auta.

Efektivní sekundární bezpečnostní systémy proti krádeži jsou bezpečnostní prvky, které jsou všestranné – a to je třetí možná varianta. Pro ochranu před krádeží vozu metodou „kufr“ lze vůz zabezpečit zařízením, které chrání i před jinými oblíbenými způsoby. Tímto řešením je imobilizér CAN. Pokud se pokusíte ukrást vozidlo bez klíče, zloděj bude schopen zachytit signál klíče, otevřít dveře a dostat se do vozidla. A co je nejdůležitější, bez zadání kódu nepůjde nastartovat auto – nebo každou chvíli zhasne motor. Keyless v tomto případě stále plní svou funkci, protože nemusíte vytahovat klíč z kapsy nebo tašky, snadno se dostanete do auta a přesto jej nastartujete bez vyjmutí klíče. Kód se zadává pomocí továrně namontovaných tlačítek ve vozidle.

Imobilizér CAN chrání před krádeží na kufru, ale i před jinými formami krádeže, jako je vylomení dveří, odcizení dálkového ovládání nebo použití rušičky dálkového ovládání. I když se zloděj dostane do vozidla, nedokáže ho zahnat, což je klíčové. Neschopnost nastartovat motor zloděje často dost odradí. Místo toho, aby hledal příčinu, raději hledá jiné, nezajištěné vozidlo.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.