Faradayova klec – je to dobrá ochrana proti krádeži?

Faradayova klec je geniální vynález. První elektrostatické síto bylo vytvořeno v roce 1836. Nicméně právě dnešní rozvoj všudypřítomných bezdrátových sítí činí vynález Michaela Faradaye ještě důležitějším. Je Faradayova klec dobrým zařízením proti krádeži?

Co je Faradayova klec?

Faradayova klec chrání před elektrostatickým polem – to znamená, že účinně zabraňuje pronikání elektrického pole do kovu. Je to proto, že elektrický potenciál ideálního vodiče musí být stejný v každém místě po celém jeho povrchu. Bez ohledu na to, jak je klec silně nabitá, uvnitř ní se nenachází žádné elektrické pole. Klíčky proto nevysílají žádný signál, který lze prodloužit a pomocí něj ukrást auto.

Faradayova klec – je to dobrá ochrana proti krádeži?
Faradayova klec – je to dobrá ochrana proti krádeži?

Faradayova klec je jedním ze základních zákonů elektrostatiky
Faradayova klec původně vznikla za účelem vědeckého experimentu, který měl předvést jeden ze základních zákonů elektrostatiky. Dnes tento princip slouží mimo jiné k pečlivému zabezpečení hovorů a citlivých dat různých institucí a společností. Faradayovy klece používají vlády mnoha zemí.

Faradayova klec jako ochrana proti krádeži pomocí prodloužení signálu z keyless klíče

Nápad využít patent Michaela Faradaye jako doplňkové zabezpečení auta se zrodil jako reakce na krádeže pomocí prodloužení signálu z keyless klíče. Zloději mají k dispozici zařízení v podobě kufříků, které fungují jako zesilovače signálu a jsou stále silnější a efektivnější. Jejich úkolem je zachytit signál z klíče a vyslat ho do auta, které se nachází mimo dosah klíče.
V tomto případě je nejlepším řešením přerušení signálu z klíče pomocí Faradayovy klece. Jedná se o opravdu účinné řešení – má však několik nevýhod a jednou z nich je skutečnost, že nenabízí nic jiného kromě blokování signálu, které také nemusí být spolehlivé a nepřetržité. Kvalitní bezpečnostní zařízení nabízejí řadu dalších výhod, které vaše auto ochrání před různými metodami krádeží.
Faradayovy klece v podobě krabičky/krytu na dálkové ovládání se prodávají online za několik desítek korun a názory na ně se liší. Většina řidičů je toho názoru, že se nejedná o nejspolehlivější řešení.

Faradayova klec v zařízení proti krádeži

Vzhledem k tomu, že hermeticky uzavřené kovové pouzdro může úplně blokovat vlny na různých frekvencích, má teoreticky smysl chránit klíč keyless právě pomocí tohoto zařízení. Ale to je jen teorie. V praxi se to nevyplatí a toto řešení účinně funguje pouze v některých situacích.
Faradayova klec je nepochybně účinná – kovová krabička dokáže blokovat vlny na různých frekvencích, ale ve skutečnosti se musí jednat o pevnou a dokonale uzavřenou konstrukci. Vlny různých frekvencí mají různé délky, a proto některé z nich dokážou pronikat přes různé materiály. Například – karoserie auta funguje jako Faradayova klec, ale jen do určité míry – má přece okna. Anténa se středními a dlouhými vlnami je mimo auto a rádiové vlny se již dostávají do auta – jsou totiž kratší než tloušťka skla.

KeyLess Ochrana Auta - CanLock
Pokud klíčky do Faradayovy klece vložíte na noc, nemusíte se bát o auto, ale při každodenním používání je toho zabezpečení spíše zbytečnou zátěží.

Systém KeyLess byl navržen pro snadné používání, uzavření dálkového ovládání do pouzdra je v rozporu s touto

Systém keyless byl navržen proto, aby zaručil řidičům pohodlí, ale umístění klíčků do krabičky brání v jeho jednoduchém používání.
Klec sice dokáže blokovat vlny dálkového ovládání, ale není praktickým řešením. Pokud klíčky do Faradayovy klece vložíte na noc, nemusíte se bát o auto, ale při každodenním používání je toho zabezpečení spíše zbytečnou zátěží. Při každém použití budete muset vyndávat klíčky z krabičky a po každém parkování vás čeká to samé.

Imobilizér CanLock pro sběrnici CAN – účinná a pohodlná ochrana proti krádeži.

Lepším řešením je si zvolit kvalitní a účinnou ochranu proti krádeži, jako je CanLock. Imobilizér CAN znehybní většinu modelů – hybridní, elektrická a také auta se spalovacím motorem. Auto nastartuje pouze osoba, která má speciální klíčenku, aplikaci nebo zná PIN kód. Všechny výhody keyless systému vám zůstanou – můžeme si užívat pohodlí, za které jste zaplatili v autosalonu.

CanLock - Jak zabezpečit klíč v bezklíčovém systému?
CanLock – Ochrana Auta

Imobilizér CAN CanLock je zařízení se širokou škálou možností – bude fungovat lépe než Faradayova klec

Imobilizér CAN CanLock z dílny značky Zabezpeč auto je řešením, které si pochvaluje mnoho spokojených zákazníků. Systém komunikuje přímo s mozkem automobilu – sběrnicí CAN. Díky zařízení CanLock komunikuje s dalšími elektronickými zařízeními v autě a nabízí širokou škálu dalších funkcí. Kromě automobilů s jakýmkoli druhem motoru můžeme zabezpečit také motocykly a automobily z USA.
Instalace provádíme po celém Česku, na místech, která určují přímo zákazníci, a objednávky realizujeme ve všech větších městech. Náš systém byl vyroben a vyvinut v EU. Nabízíme zákaznickou podporu během používání. Naše zařízení má homologaci E20 a neporušuje záruku na vozidlo.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.