Imobilizér CAN – co to je a jak funguje?

Imobilizéry se do automobilů instalují už několik let. Je těžké najít nový vůz, který by nebyl vybaven imobilizérem. Jedná se o zařízení, které ho ochrání před krádeží. Elektronické vypnutí zapalování zajišťuje, že vozidlo nastartuje pouze jeho majitel nebo jiná oprávněná osoba. Jak imobilizér funguje a vyplatí se mít starší model nebo jeho modernější verzi – imobilizér CAN? Dokáže účinně ochránit vaše auto před krádeží?

Imobilizér CAN – co to je?

Imobilizér je zařízení, jehož úkolem je přerušit zapalování motoru nebo elektronicky znehybnit EV/hybrid. Nejčastěji se skládá ze dvou částí. První – transpondér – má řidič vždy u sebe. Může vypadat jako běžný ovladač, stále častěji se však na trhu objevují klíčenky ve tvaru tablety nebo tzv. pecky. Toto zařízení je také často instalováno do samotného klíče, takže si řidiči často ani neuvědomují, že u sebe mají imobilizér. Druhou částí je sběrnice, která je trvalou součástí instalace automobilu a je prakticky neviditelná.

Pokud chcete odemknout zapalování motoru, stačí vysílač (transpondér) umístit na čtečku ve vozidle, přiblížit klíč s vysílačem ke spínači zapalování nebo zadat příslušný kód – v závislosti na modelu imobilizéru. Zařízení poté vyšle signál, který umožňuje odblokovat motor. Bez správného signálu nebo kódu auto nenastartuje, takže neoprávněná osoba nebude moci odjet.

Transpondér a sběrnice


Jak přesně funguje imobilizér CAN?

Po umístění vysílače na správné místo nebo po zadání kódu dojde k výměně dat mezi oběma částmi imobilizéru. Správný kód aktivuje přijímač, který vyšle zpětnou vazbu v podobě signálu. Pokud jsou signály stejné, zámek motoru se automaticky odemkne.

Celý proces trvá od několika milivteřin do několika vteřin, takže se velice pohodlně používá.
Na trhu je dostupná celá řada nejrůznějších druhů zámků. Mezi nejběžnější patří modely, které přeruší napájení palivového čerpadla nebo vypnou zapalování. Dostupné jsou i modely, které v autě zablokují veškerou elektroniku.

Imobilizér CAN nebo jiné imobilizéry?

Tuto otázku si klade mnoho uživatelů automobilů: Jaký je rozdíl mezi imobilizéry a může výběr pouze jednoho z nich ovlivnit bezpečnost vozu?


Jak funguje imobilizér CAN – CanLock? Náš odborník vám vše podrobně vysvětlí!


Navštivte náš YouTube kanál!

Moderní auta jsou plná nejmodernějších technologií. Sběrnici CAN se proto často přezdívá i mozek vozidla. CAN, neboli controller area network, je zařízení, jehož úkolem je koordinovat provoz všech systémů vybavení automobilu – ať už se jedná o vaši bezpečnost nebo pohodlí (elektricky ovládaná sedadla, automatická klimatizace atd.). Sběrnice CAN přijímá signály z mnoha senzorů a ovladačů, analyzuje je a poté jim odesílá příkazy. Bylo by nemožné a zřejmě i velice nepraktické všechna tyto zařízení propojit pomocí obyčejných drátů, a proto má každé zařízení samostatný ovladač.

Imobilizér CAN využívá celou tuto síť mikropočítačů. Tradiční imobilizéry je nutné připojit k instalaci vozidla, nejnovější a technologicky pokročilý model imobilizéru to však dokáže i bez toho – dálkově, pomocí signálu. Toto zařízení vám zaručí 100% bezpečí a hravě si poradí s nejnovějšími modely vozů a pokročilou elektronikou.
Imobilizér CAN – důkaz účinného zabezpečení proti krádeži.

Příkladem jednoho z nejmodernějších imobilizérů CAN je systém navržený společností Zabezpeč auto. Ve srovnání s tradičními imobilizéry se jedná o zcela digitální zámek, který je bezdrátově připojený ke sběrnici CAN. Jeho další výhodou je, že má kompaktní rozměry. Jeho instalace je zcela bezproblémová, protože není nutné přeřezávat dráty nebo jiným způsobem zasahovat do instalace vozu. Nemusíte se proto bát, že ztratíte záruku na vaše auto. Imobilizér má navíc malé rozměry, takže jej žádný zloděj nebude moci najít. Po zapnutí servisního režimu je prakticky nemožné jej najít také pomocí vyhledávače signálu. Bez obav tak můžete vaše auto nechat v autoservisu nebo v myčce aut a nikoho ani nenapadne, že máte nainstalovaný imobilizér.

Imobilizér CAN – nejúčinnější dostupný imobilizér

Systém z dílny Zabezpeč auto vaše auto ochrání před nejoblíbenější metodou krádeže „keyless“. V případě, že zloděj ukradne původní klíč nebo získá přístup k jeho signálu – nerozšifruje kód, díky němuž lze auto nastartovat. Tento druh zabezpečení je také odolný vůči jakémukoli zařízení, které vyhledává elektronický signál. Auto tak bude možné nastartovat až po zadání individuálního kódu pomocí tlačítek ve vozidle – auto nezareaguje na jakýkoliv pokus o odemknutí zámku nebo po nastartování okamžitě zhasne.

Tento systém byl vyvinutý a vyrobený v EU, je vysoce kvalitní a efektivní. Rádi byste věděli, proč je imobilizér CAN nejlepším zabezpečením proti krádeži na trhu?

Spolehlivý imobilizér CAN se vyznačuje vlastnostmi, jako jsou například:
• praktická ochrana proti krádeži, která neomezuje provoz keyless systému
• vypnutí zapalování/znehybnění vozidla bez ohledu na druh motoru, což vám umožňuje chránit auto před krádeží mnoha způsoby, včetně metody „keyless na kufr“
o kompatibilita s elektrickými vozy a hybridy
o kompatibilita s automobily s benzínovým nebo dieslovým motorem
• s možností instalace sirény v interiéru i exteriéru automobilu
• čidlo náklonu a polohy, který automaticky aktivuje alarm během krádeže kol/umístění vašeho auta na odtahové vozidlo atd.
GPS modul, který vám umožní dálkově vypnout zapalování, sledovat stav vozidla a konfigurovat upozornění na smartphonu v REÁLNÉM ČASE – budete tak informováni o veškerých podezřelých aktivitách v blízkosti vašeho auta nebo přímo uvnitř jeho interiéru (a mnohem více)
• odemykání auta několika různými způsoby – pomocí individuálního kódu, dotykové klíčenky (tzv. pecky), speciální aplikace pro smartphone

Chtěli byste moderní imobilizér CAN instalovat do vašeho auta? Vyplňte formulář uvedený níže nebo nám zavolejte na číslo + 420 296 842 242 a my vám poradíme.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.