Krádeže katalyzátoru jsou ještě stále problémem. Jak se chránit?

Katalyzátory a kola jsou jedním z nejčastějších cílů zlodějů a bohužel jsou jejich krádeže dosti časté. Proč dochází právě ke krádežím katalyzátorů? Tyto části vozidel jsou vyrobené z velkého množství obnovitelných materiálů, které mají často vysokou hodnotu. 

Nepochybnou výhodou krádeží katalyzátorů (samozřejmě z pohledu zloděje) je, že jsou velice nenápadné a nezanechávají žádné stopy. Vyjmutí katalyzátoru je rychlá akce a samotnou součástku lze rychle ukrýt nebo rozebrat. Policie je ve většině případů bezradná, přestože se snaží udělat těmto zločinům přítrž. 

Zloději katalyzátorů dopadeni 

V tomto případě byli pachatele dva – jeden bohužel uprchl, druhým zadrženým byl 25letý obyvatel vesnice Rudná. V dalším řízení se povedlo vypátrat i druhého zloděje – byl ním 24letý muž. 

Pachatele policie dobře znala, protože měli problémy se zákonem již v minulosti. Zjistila, že několik dní dříve se stejní pachatelé pokusili ukrást katalyzátor z téhož auta. Policistka si všimla vyčnívajících prvků pod autem a informovala majitele, který nečekal, že zloději budou chtít svou práci dokončit. Majitel odhadl škodu na 4500 Kč. 

Oba zatčení muži byli obviněni. Nyní jim hrozí až 5 let vězení. Policisté v tomto případě nevylučují další zadržování.

Jak se chránit před krádeží katalyzátoru? 

Ochrana katalyzátoru před krádeží není jednoduchá záležitost, protože k jeho krádeži zloději nepotřebují speciální nářadí a samotná součástka se nachází přímo v podvozku. Přesto jsou na trhu dostupná bezpečnostní řešení, která vaše vozidlo účinně ochrání před krádeží.  

CanLock společně s modulovými snímači a automatickým alarmem mohou účinně spustit hlasité sirény a odradit zloděje, jakmile se pokusí autem pohnout nebo jej zvednout. Vzhledem k metodě krádeže systém chrání také před krádeží kol, kde je nutné zvednout auto, a navíc jej ochrání i před krádeží na odtahovém vozidle. 

Jedná se pouze o doplňky kompaktního bezpečnostního zařízení, které v mnoha ohledech chrání před krádeží celý vůz. Zařízení CanLock vám umožňuje dálkově deaktivovat nastartování, ale poradí si i s dalšími metodami krádeží. 

CanLock dokáže např.:

• ochránit vůz před krádeží pomocí prodloužení signálu z originálního keyless klíče;

• ochránit vozidlo před odcizením kol a krádeží na odtahovém vozidle pomocí snímače náklonu;

• informovat o krádeži hlasitou poplašnou sirénou a odradit zloděje druhou sirénou uvnitř o hlasitosti +/- 100 db;

• sledovat stav vozidla, kontrolovat geozóny, dálkově deaktivovat zapalování a mnoho dalšího díky doplňkovému modulu GPS

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.