Jak ochránit před krádeží hybridní auto?

Zájem o hybridní automobily roste každým rokem. A to bohužel i mezi zloději. Jak ochránit před krádeží hybridní auto a jeho součástky? Ekologická řešení se mezi řidiči těší stále větší oblibě – rozhodující je především menší množství škodlivých látek, nižší spotřeba paliva a tím pádem i levnější cestování.

Majitelé hybridních vozidel mohou využívat i řadu dalších výhod, jako je například bezplatné parkování ve mnoha městech. Na rozdíl od klasických plug-in elektromobilů nabízejí hybridní automobily mnohem více svobody – nejsou totiž až natolik závislé na nabíjecí stanici nebo vzdálenosti, kterou mohou ujet.

Prvním oblíbeným modelem osobního automobilu s hybridním pohonem byla Toyota Prius. Dalo by se říct, že její uvedení na trh způsobilo malou revoluci. Mezi neoblíbenější modely hybridních aut dnes patří Toyota Corolla, Toyota C-HR a Toyota RAV4.

Kromě Toyoty však řidiči vybírají například Lexus NX a Kia Niro. Mezi neoblíbenější „jemné“ hybridy (mild hybrid) patří Audi A6. Většina modelů hybridních automobilů je mnohem dražší než podobné alternativy s běžnými spalovacími motory, což si velice dobře uvědomují i zloději. Jediným účinným způsobem, jak takové auto účinně ochránit před krádeží, je investovat do doplňkových bezpečnostních systémů.

Hybridní auto – o co se jedná a jak to funguje?

Hybridní vůz má minimálně dva motory – jeden spalovací a alespoň jeden elektrický. Elektrický pohon může v závislosti na druhu hybridu vykonávat mnoho funkcí – řídit auto, podporovat spalovací motor, získávat energii z brždění nebo zvyšovat výkon samotného vozidla. I navzdory tomu, že auto nejezdí pouze díky elektrické energii, spotřeba paliva je značně nižší.

V závislosti na způsobu propojení spalovacího a elektrického motoru dělíme hybridní auta na sériová, paralelní a smíšená. Kromě plných hybridů jsou na trhu velmi oblíbené i tzv. jemné hybridy, jejichž konstrukce je velmi podobná, ale elektromotor nefunguje na samostatný pohon. Jeho úkolem je pouze podporovat spalovací motor a získávat energii během brždění. V tomto případě je spotřeba paliva vyšší než u jiných druhů hybridů.

Imobilizér CAN a hybridní auto

Jak jsme již zmínili, hybridní vozidla jsou snadným cílem zlodějů. Za prvé je to proto, že si zloději zkrátka oblíbili japonská auta a hybridní vozy Toyota. Zadruhé proto, že jsou nová, dražší a stále oblíbenější mezi řidiči – a proto pro ně existuje poptávka. Nejlepším druhem zabezpečení moderních automobilů, který zabraňuje mnoha metodám krádeží včetně oblíbené metody „na kufr“, je imobilizér CAN. Více informací najdete v článku o účinných způsobech zabezpečení proti krádeži.

Toyota patří mezi nejdostupnější a proto i nejprodávanější hybridní auta na českém trhu.
Způsobem jak ochránit před krádeží hybridní auto je pořídit plně digitální imobilizér CanLock.

Někteří jsou toho názoru, že v hybridních automobilech není možné nainstalovat efektivní zámek, tj. imobilizér. Řidiči se nejčastěji bojí, že ztratí záruku na vozidlo. Výše uvedené názory jsou však omyl.
Je pravdou, že hybridní vůz a jeho specifická dvoumotorová konstrukce mohou zkomplikovat provoz imobilizéru CAN a instalace do aut s běžným spalovacím motorem je jednodušší. Dva motory stanoví problémy pro výrobce zabezpečení – a vyšší náklady pro uživatele. Proč tomu tak je?

Samotná montáž imobilizéru je především mnohem složitější, časově náročnější a vyžaduje opravdu zkušeného instalatéra. Je to proto, že oba motory musí být zajištěny proti neoprávněnému spuštění najednou. V opačném případě může zloděj odemknutím pouze jednoho motoru odjet a zapnout druhý (a dokonce třetí – v závislosti na modelu), který nemá nainstalovaný imobilizér.Vracíme se k možné ztrátě záruky – k tomu může dojít pouze v případě, že je třeba k instalaci imobilizéru přeřezat nebo narušit původní instalaci automobilu.

V případě nejmodernějších systémů, které se připojují přímo ke sběrnici CAN to však nehrozí. Během instalace není potřeba přeřezávat dráty nebo jinak zasahovat do instalace automobilu. Záruku na vaše auto tak rozhodně neztratíte.

Toyota patří mezi nejdostupnější a proto i nejprodávanější hybridní auta na českém trhu.

Dva motory – proč to může být problém?

Jízda hybridním vozidlem se dvěma motory je velice pohodlná, problémem je však jejich zabezpečení proti krádeži – v tomto případě je nutné zabezpečit oba motory. Žádný řidič by nechtěl odemykat zámky na dvou nebo více motorech pokaždé, když někam potřebuje odjet. Najít výrobce, který nabízí imobilizér pro několik motorů najednou, rozhodně není snadný úkol. Dalším problémem může být i cena takového druhu imobilizéru CAN.

Výjimkou je systém z dílny společnosti Zabezpeč auto – jeho cena je stejná pro všechny druhy automobilů. Jako jeden z mála výrobců na trhu nabízíme stejnou cenu – ať už máte auto s běžným spalovacím motorem nebo model s hybridním motorem. Částka, kterou uvádíme na naší stránce je cenou, kterou zaplatíte během instalace.

Jak ochránit před krádeží hybridní auto – modely

Příklady hybridních modelů – nejoblíbenější, ale také ne příliš běžné modely, které obsluhujeme, jsou:
Fiat 500, Hyundai Kona, Hyundai Sonata, Lexus CT, Lexus IS, Lexus NX, Lexus RX, Peugeot 508, Toyota Auris, Toyota Prius Plus, Toyota RAV4, Toyota Yaris, BMW 3, BMW 5, BMW X5, Ford C-MAX Energy a Peugeot 3008 – tento seznam neustále rozšiřujeme.

Zabezpečení hybridní Toyoty CH-R – montáž.

Přeje si ochránit před krádeží hybridní auto? Zavolejte nám na číslo + 420 296 842 242 a my vám poradíme.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.