Odpojení zapalování v autě – nafta a benzín

290 / 5 000

Wyniki tłumaczenia

Každé moderní vozidlo je vybaveno standardními zařízením proti krádeži – imobilizérem. Protože všechna zařízení tohoto typu jsou určena k odpojení zapalování -a nafta a benzín jsou různá paliva – funguje zapalovací systém a jeho vypínání v obou případech stejně?

Zapalovací systém – co to je?

Zapalovací systém se používá k zahájení spalování palivové směsi v motoru a je klíčovou součástí vozu. Bez něj bychom nemohli vozidlo nastartovat. Vypnutí zapalování je tedy dočasné zbavení zapalovacího systému schopnosti nastartovat motor. To může být přirozeně dobrá funkce proti krádeži.

Problematiku imobilizérů, rozdíly mezi variantami dostupnými na trhu a více o systému zapalování jsme již popsali zde.

Spalovací motory se od sebe úplně neliší, bez ohledu na to, zda jezdí na naftu nebo benzín. Když už jsme u toho, je třeba zmínit rozdíl ve spotřebě paliva mezi těmito motory. Benzínové pohonné jednotky potřebují jiskru ke spálení nahromaděné směsi. Dieselové motory jsou vznětové motory a místo svíček jsou žhavicí svíčky, které mají směs ohřívat – nikoli zapálit.

Vypnutí zapalování – rozdíly (diesel / benzín)

U dieselových motorů je to trochu jiné, protože k zapálení paliva nepotřebujete jiskru. Motorová nafta se vlivem vysokého tlaku a vhodné teploty sama vznítí. Rozdíl v tlaku mezi benzínovými a naftovými motory je velmi velký.

Zatímco provoz těchto motorů se po nastartování výrazně neliší, existují určité rozdíly v oblasti zapalování a startování motoru. Toto je důležitá otázka v souvislosti s přerušením zapalování, protože aby byla účinná, musí být dočasně vyloučena jedna součást zapalovacího systému.

Pokud je v jednom motoru jiskra, která je nutná ke spálení motoru a ve druhém nikoli, je jasné, že nelze spoléhat na stejné principy, aby bylo možné účinně přerušit zapalování. Na trhu je mnoho různých imobilizérů a každý z nich nějak utne zapalování. Některé jsou založeny na neaktivaci zapalovacích svíček a žhavicích svíček, jiné využívají např. elektromagnetický ventil na čerpadle a další využívají jiné techniky.

Vypnutí zapalování – diesel / benzín – jak to udělat efektivně?

Výběr zařízení pro vypínání zapalování pro naftu i benzín je velmi velký. Většina z nich je ale založena na skrytém spínači, který navíc zasahuje do paprsku vozu. Najít a odemknout takové zařízení může být snadný úkol a zloději vědí, kde je hledat.

Vypnutí zapalování – diesel / benzín – účinná ochrana proti krádeži

Takže i když je vypnutí zapalování rozumným způsobem zabezpečení, ne o každém zařízení lze říci, že je bezpečné. Moderní imobilizéry, ty, které komunikují s CAN sběrnicí, jsou ukryté hluboko, napojují se přímo na „mozek“ vozu a především se odemykají kódem nebo chytrým telefonem – nikoliv jediným tlačítkem.

Kódem sice není efektní klávesnice ve středu kokpitu přímo z filmu Transporter (2002), ale efektní kombinace tlačítek / řazení umístěných v autě. K odemknutí vozu použijte zařízení na palubě ve správném pořadí (např. tlačítka na volantu, rádio, blinkr a páčky stěračů). Používání stejných tlačítek (jako při řízení) má mnoho výhod. Není možné uhodnout, jaká tlačítka a v jakém pořadí by měla být použita k odblokování zapalování. Všechny se totiž běžně používají a nemají typické stopy.

Vypnutí zapalování a další zabezpečení

Existuje mnoho způsobů, jak ukrást auto, proto existuje mnoho bezpečnostních prvků různého typu. Hlavním úkolem takových zařízení je prodloužit dobu krádeže a ztížit ji. Jsou navrženy tak, aby krádež trvala dlouho, byla příliš viditelná nebo příliš hlasitá. S každou minutou a se strhující pozorností se atraktivita našich krádeží aut snižuje. Zloději auta nekradou čtvrt hodiny, ale pár desítek sekund – pokud se něco pokazí, zvyšuje se riziko.

Za prvé, pokud je na světě milion kusu jednoho modelu auta, lze je ukrást téměř všechny stejně. Za druhé – automobilky se vývojem bezpečnostních opatření proti krádeži příliš neangažují, jako by mohly. Tak co?

Dobré, nesériové zabezpečení funguje nejlépe. Zloděj neví, s čím má co do činění, kde hledat blokadu a jaká zařízení byla použita. Přirozeně – první zabezpečovací zařízení, která se profesionální zloděj naučí zneškodnit, jsou ta, která se montují sériově. Dobré zabezpečení dokáže mnohem více než vypnout zapalování – auto lze ukrást i bez jeho zapnutí.

Zařízení CanLock – možnosti

Nabízíme zařízení CanLock, která nabízejí různé možnosti v závislosti na zvolené variantě. Co to je? Odpověď najdete zde. Montujeme různé varianty dle potřeb zákazníka – od základní verze, která umožňuje odříznout zapalování a tím zabezpečit vůz i proti krádeži na kufru, až po variantu s přídavnou sirénou, alarmem a snímačem polohy.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.