Jak EFEKTIVNĚ ochránit auto proti krádeži?

Co říkají statistiky?

Podle policejních statistik je každý rok zjištěno asi 3000 vozidel jako „nových majitelů“. Je 9 kradených aut za den hodně nebo málo? Určitě dost na to, abyste co nejlépe ochránili vaše čtyři kola. Připravili jsme pro vás přehled nástrojů a bezpečnostních systémů dostupných na polském trhu s uvedením jejich výhod a nevýhod. Doufáme, že vám tento seznam pomůže při rozhodování, který z nich si vybrat … nebo vás alespoň přesvědčí o nutnosti dodatečného zabezpečení.

Proč se vyplatí zabezpečit auto proti krádeži?

Policisté potvrzují – továrně instalovaná zabezpečovací zařízení nejsou pro zloděje žádnou překážkou. Tato řešení jsou nejoblíbenější, nejznámější, a proto nejsnáze překonatelná. Od krádeže vozu mohou odradit pouze doplňková, jednotlivě namontovaná zabezpečovací zařízení. Čím pokročilejší a obtížněji k nalezení, tím menší je odhodlání zloděje je porazit. Za pozornost stojí i fakt, že každé trvale instalované dodatečné zabezpečení může být základem (a většinou je!) pro snížení pojistného.

Jaké auto máme zabezpečit?

Mohlo by se zdát, že by se měly zajistit především luxusní vozy opravdu vysoké materiální (či méně často sentimentální) hodnoty. Nemusí to tak nutně být, protože nejoblíbenějším segmentem mezi zloději je nový segment vozů střední třídy. Z českých ulic tak často mizí modely jako Škoda Octavie, Toyota Auris, Audi A4, Volkswagen Passat nebo Ford Focus. Většina kradených aut, dokonce i těch špičkových, se rozebere a prodá na díly. Znamená to víceméně, že pokud auto nezabezpečíme proti krádeži…tak těžko počítat s tím, že ho najdeme celé.

Bezpečnostní opatření proti krádeži – co jsou na trhu k dispozici?

Lokalizační systémy

GPS lokálizatory jsou malá zařízení, která neustále sledují, kde se auto nachází. Některé z nich mají funkci spuštění poplachu po překročení předem stanovené oblasti. Zloději se již bohužel naučili používat lokátory a používají tzv rušičky signálu GPS. Proto je důležité pořídit si pokročilejší systém proti rušení, který informuje majitele vozidla o pokusu o rušení signálu. Tato pomůcka se zdá být perfektní, má však jednu zásadní nevýhodu – nezabrání krádeži a „pouze“ umožní (nebo také neumožní) po ní auto lokalizovat.

Imobilizér CAN

Imobilizér CAN funguje na principu, že auto vůbec nenastartuje nebo zhasne chvíli po nastartování či přeřazení některého z rychlostních stupňů. Úspěšné nastartování vozu vyžaduje zadání kódu, který známe pouze my, například tlačítky na volantu nebo – v závislosti na modelu – pro autorizaci použijeme speciální klíčenku nebo telefonní aplikaci. Imobilizér dokáže ochránit prakticky před všemi známými způsoby krádeže, včetně aktuálně nejpopulárnější „kufrové“ metody. Klíčové je, že nevydává žádné rádiové signály, takže jej nevidí zlodějské skenery a nelze jej ani rušit. Jeho výhodou oproti předchozímu způsobu je, že zabrání samotné krádeži – zloděj není schopen s naším autem ujet. Mínusy? Oproti níže popsaným méně pokročilým zabezpečovacím systémům se jedná o vyšší cenu, i když na trhu již lze nalézt cenově velmi konkurenceschopný produkt.

Blokáda volantu.

Hůlky na řídítka byly populární už před několika lety, ale zloději rychle našli způsob – rozřezání samotného volantu. Dnes jsou mechanické uzamykací systémy trvale namontovány pod sloupkem řízení, díky čemuž jsou mnohem diskrétnější.

Jejich obsluha je jednoduchá – znesnadňují nebo znemožňují řízení kradeného vozidla. Volant se odemyká normálním klíčem. Mínusem tohoto řešení je snížení komfortu používání vozu – k jeho nastartování musíme použít klasický klíč. I v diskrétnější verzi klíč trčí a je vidět, takže fajnšmekři mohou být zklamáni. Demontáž uzamykacího systému ve skutečnosti vyžaduje specializované vybavení, ale profesionální zloději si s tím bez problémů poradí. Toto řešení je spíše levnější.

Blokáda převodovky

Úkol zloděje můžete ztížit i znehybněním převodovky. Systém funguje podobně jako zámek řízení – tím, že brání řazení, znesnadňuje pohyb vozidla. Moderní zámky převodovky jsou také napevno instalovány v karoserii, ale můžeme se setkat i s tradičními zámky, které musíme pokaždé nasadit a sundat, což je prostě těžkopádné a zabere to čas.

Autoalarm

Účelem alarmu je dělat hluk a vystrašit zloděje. Bohužel z toho může hodně bolet hlava i sousedy. Někdy se zapne bez konkrétního důvodu, takže na něj časem přestaneme reagovat. Zvláště sériově montované alarmy jsou dobře známé zlodějům, kteří si s tímto typem ochrany rychle poradí. Nebude chybou tvrdit, že ze všech zmíněných metod se jedná o nejméně účinné řešení a jen stěží jej lze považovat za skutečnou ochranu automobilu.

Souhrn

Konec konců nejlepší formou zabezpečení auta proti krádeži je skryté elektronické zabezpečení. Jejich typ a umístění ve vozidle zná pouze majitel, což zloději značně ztěžuje úkol. Čím méně oblíbené a více nestandardní, doplňkové řešení – tím větší šance máme proti profesionálnímu zloději.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.