Pojištění proti krádeži – jaká je realita?

Pojištění proti krádeži je jediná správná metoda?

S takovým přesvědčením se lze setkat – pojištění je jistě řešení. Ale je tak doopravdy? Několik faktů o realitě pojištění proti krádeži.

Fakt 1 – Každé pojištění je jiné, takže mluvit o ochraně proti krádeži všeobecně je zneužíváne.

Fakt 2 – to je často velmi drahé řešení.

Pojišťoven je mnoho, ale ačkoliv výběr konkrétní přináší úsporu, konečnou cenu ovlivňuje i tak profil vozu, majitel a podrobné podmínky.

Právě podmínky pojištění/pojistky přesně vymezují, co smíte a zejména nesmíte. Problematika VOP je natolik široká, že jediné, co lze v tuto chvíli doporučit, je prostě číst smlouvy. Důležité je také nejen to, co se jako řidiči zavazujeme, ale jaké jsou povinnosti pojistitele, když ke krádeži dojde.

Pojištění nás má ochránit před nepříjemnými finančními následky krádeže.

Za prvé – výplata náhrad se liší.

Její výši lze vypočítat několika způsoby: hodnotou náhrady zjištěnou ke dni splatnosti pojistky nebo odhadovanou hodnotou ke dni krádeže. Pojistka pokrývá platbu 100 % hodnoty vozidla? Skvělé, ale co to vlastně znamená? To znamená – průměrné sazby – tam jsou „oběti“ – jde o skutečnou hodnotu odcizeného vozidla, a to zaplacené ve formě odškodnění.

To jsou však podmínky, které lze sjednat v rámci nákupu pojistky. Navíc hovoříme o rozdílech v hodnotě kompenzace a utrpěné ztráty. A kompenzace musí být zaplacena jako první.

Kdy může být moje náhrada zrušena?

613 / 5 000

Wyniki tłumaczenia

Přísné povinnosti a podmínky pojistné smlouvy pojistitelé definují ve VOP. Ne nadarmo se bavíme o povinnostech – majitel vozídla je často povinen učinit mnoho různých úkonů, jejich nesplnění může mít za následek odmítnutí výplaty náhrady škody.

Pojištění proti krádeži často vyžaduje, aby majitel zajistil řádné zabezpečení vozu. Podmínkou pro výplatu náhrady může být účinnost zařízení jako je imobilizér, autoalarm a další a za jejich účinnost odpovídá majitel. Na druhou stranu dodatečná bezpečnostní opatření proti krádeži mohou snížit cenu AC.

Pojištění proti krádeži bohužel není vždy vyplaceno

Pojištění proti krádeži není vždy bohužel vyplaceno.

Účinná zařízení proti krádeži nejsou jedinou podmínkou, která musí být splněna. Pojistitel může odmítnout vyplacení náhrady, když:

  • Majitel nemá klíče a/nebo doklady k vozu.
  • Auto stálo na ulici, ačkoliv dokumentace ukazuje například nemovitost nebo hlídané parkoviště.
  • Událost nebyla nahlášena příslušným útvarům.
  • Klíč byl v autě.
  • Auto bylo otevřené nebo mělo vadný zámek na dveřích.

Při uzavírání smlouvy se vyplatí znát stav zabezpečení v našem voze. Jinak si můžeme koupit pojistku, která se zpravidla neosvědčila – bude špatně postavená.

Rozsah pojištění

Důležité je také krytí – vše, co je pojištěno. Některé pojistky se týkají majetku ponechaného uvnitř, kol nebo katalyzátoru zvenčí – jiné nikoli. Na tomto místě se vyplatí zastavit, protože pojištění zavazadel je další záležitostí, která může mít mnoho konců. K dispozici je plné pojištění majetku v autě, pojištění věcí zamčených ve skříňce a další – na to se vyplatí mrknout při uzavírání smlouvy. Často při krádeži auta zloděj získá střešní nosič nebo nosič na kola.

Pouhá záruka vyplacení náhrady za to či ono je stále chabou zárukou. Důležité jsou podmínky, protože ty mohou být velmi nevýhodné a při převodu peněz budete znechuceni.

Ochrana proti krádeži místo pojištění? Možná obojí?

O pojištění se ví jen to, že se liší a je třeba pečlivě číst smlouvy. Pokud však chceme své milované auto ochránit, nepochybně zvažujeme pojištění proti krádeži. Pojistné výpočty jsou různé, takže je těžké získat přesné vyjádření, ale pojistné 30 000 Kč ročně za povinné ručení + pojištění vozidla s pojištěním proti krádeži nikoho nepřekvapí ani při plných slevách. Zde však není třeba diskutovat o ceně takového kompletu, AC je povinna pojistit proti krádeži, i když i ta má hodnotu sama o sobě. Mít kompletní pojištění je někdy požadavkem subjektu financujícího auto.

Je však možné snížit pojistku díky dodatečnému systému ochrany proti krádeži ve voze. Cena 15-20 tis Kč za účinný systém proti krádeži se zdá být výhodným obchodem. Nejlepší je samozřejmě kombinovat pojištění se systémem proti krádeži – nejenže získáte větší klid, ale také snížíte cenu pojištění.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.