Bezpečnostní opatření proti krádeži vozového parku společnosti

Vyplatí se investovat do zabezpečení firemního vozového parku proti krádeži? Jaké to má výhody? Firemní vozové parky jsou často poháněny běžnými vozy – nejzranitelnějšími vůči krádežím kvůli oblibě náhradních dílů.

Firemní flotilová auta v očích zloděje

Situace je taková, že flotilové vozy jsou nejznámějšími modely. Popularita často pochází ze spolehlivosti a ziskovosti konkrétního vozu. Obliba má bohužel i svou odvrácenou stranu – poptávka po náhradních dílech na taková auta je obrovská. To je příležitost pro zloděje, protože 90 % ukradených aut je za účelem jejich rozebrání na díly – v první řadě se tak ztrácí běžná auta.

Případ, který již platí pro všechny vozové vozy – vlastníkem je firma nebo subjekt financující vozový park, nikoli uživatel. Přenos informací o krádeži je zpomalen kvůli nepřímosti. Zbytečné potíže mohou ušetřit bezpečnostní opatření proti krádeži služebních vozů.

Při krádeži služebního auta se postupuje jinak, než když se bavíme o soukromém autě. Za prvé, jako vlastník máte úplný přístup k informacím – přímo. Když je zaměstnanec pouze uživatel a vlastníkem je společnost nebo financující subjekt, počet lidí zapojených do případu roste. Tento čas navíc je pro zloděje cenný. Hlavním cílem je auto rychle rozebrat a co nejvíce se zbavit důkazů o trestném činu. I když se dostanete do „dutiny“ nebo plotu, vlastnosti dílů roztříděných v kartonových krabicích se těžko prokazují.

Zaměstnanec a bezpečnost vozového parku

Samozřejmě lze říci, že když vlastníte určitou nemovitost, kterou automobil bezesporu je, je váš závazek k dobrému stavu vozidla a jeho bezpečnosti větší.

Odhlédneme-li však od takových zobecnění, faktem zůstává, že služební auto je častěji exponováno než soukromé. Soukromé vozidlo často bezpečně zaparkuje na pozemku, nebo lepším parkovišti a majitel ho nevyužívá tak často – statisticky hodinu denně. Služební auto je pouze doplňkový prostředek soukromé dopravy, nejčastěji je k něčemu – aby zaměstnanec vyřizoval odborné záležitosti. To přirozeně vytváří častou potřebu se stěhovat a auto se stává na různých místech, kde může být větší riziko krádeže. Zabezpečení proti krádeži v případě firemního vozového parku je záležitostí, která dokáže ochránit před nepříjemnostmi.

Faktem také je, že člověk zůstává člověkem a stane se, že udělá chybu, nechá klíče ve vozidle nebo ho nezamkne. Zloději na takové příležitosti čekají. Před situacemi tohoto typu je však možné se chránit.

Imobilizér CAN – účinná bezpečnostní opatření proti krádeži pro firemní vozový park

Účinným řešením, jak odradit případného zloděje, je přerušit zapalování. Nemůže se však jednat o chatrný bezpečnostní prvek, který je snadno zjistitelný. Jako nejúčinnější se jeví imobilizéry CAN, které komunikují přímo s mozkem auta – sběrnicí CAN. Taková ochrana se může za určitých podmínek a určitým způsobem vyzbrojit a odzbrojit. Co to znamená? Nic méně a nic víc – pro nastartování vozu (i klíčem) budete potřebovat autorizaci – vlastním kódem nebo vyhrazenou klíčenkou / aplikací v telefonu.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.