Nejpopulárnější metody krádeží aut

Systémy krádeží vozidel jsou stále sofistikovanější. S rozvojem elektroniky začali zločinci používat technologicky vyspělejší metody. Proto se stále více krádeží děje bez použití mechanických nástrojů a metodami, které nezanechávají žádné stopy. Zloději jsou také chytří a využívají nepozornosti řidičů, kteří mohou nechat klíče bez dozoru. Je zde také tendence vozidlo delší dobu pozorovat. Namísto rozhodnutí ad hoc zloději určují, kde a na jak dlouho vozidlo obvykle parkuje – a kde se v tu dobu nachází jeho majitel. To vám umožňuje krást nepozorovaně, mít dostatek času a správné nástroje. Nejčastěji jsou očima zlodějů auta japonských značek, jako je Toyota, Honda, Mazda, a německých značek – Volkswagen, Audi, BMW, Mercedes. Opatrní musí být jistě majitelé luxusních vozů. Pro přípravu na každou eventualitu se vyplatí seznámit se s nejčastějšími formami krádeží aut.

Krádež auta „na kufřík“

V případě systému bezklíčového vstupu zloději využívají zesilovač signálu, „kufřík“. Záměrně jsme použili množné číslo, protože tento typ krádeže vyžaduje dva pachatele. Jeden se snaží zachytit klíčový signál, například tím, že je u dveří domu, bytu nebo stojí ve frontě za majitelem v obchodě, a druhý pachatel stojí u auta a krade ho.

Pomocí „kufříku“ zachytí a zesílí signál vycházející z klíčku a vůz jej přečte jako originál. Dveře vozidla se otevřou a není problém s nastartováním vozu. Po krádeži není ani stopa. Stává se to do takové míry, že je často obtížné vymáhat náhradu z pojištění, protože auto bylo otevřeno originálním klíčem. Tato metoda umožňuje ukrást auto během několika sekund a prakticky žádná značka auta vůči němu není imunní.

Rušička ovladače

Problémem není pouze bezklíčový systém, který umožňuje otevřít dveře a nastartovat motor bez vyjmutí dálkového ovládání. Velké riziko s sebou nese i obyčejný dálkový ovladač na zavírání a otevírání dveří. Zloději jsou schopni zablokovat zamykání vozu rušičkou pilotů. Zařízení dostupná na trhu mají dosah až 60 metrů! Jaký je typický scénář krádeže? Řidič vystoupí z auta, je přesvědčen, že auto zamkl a jede například na nákup. Během této doby zloděj v krátké vzdálenosti od vozu utopí signál dálkového ovládání nebo centrální zamykání a vůz zůstane otevřený. Majitel se vzdálí, zloděj nastoupí do vozidla, během chvilky nastartuje motor a vzdálí se z místa. Rušičky dálkových ovladačů a alarmů jsou levné (něco přes 7000 Kč), běžně dostupné na internetových zařízeních – snadno je pořídí i méně „profesionální“ zloději. Mnoho majitelů vozidel si navíc neuvědomuje, že se centrální zamykání zaseklo. Vyčítají si, že zapomněli zamknout auto.

Krádež auta s odtahovkou

Natažení vybraného vozu na odtahovku má tu výhodu, že dokáže obejít mnoho na trhu dostupných zařízení proti krádeži. Zároveň je také riskantní a vyžaduje dlouhé předchozí přípravy, jako je sledování chování majitele vybraného vozidla nebo výběr denních dob, kdy je vůz delší dobu ponechán bez dozoru. V porovnání s jinými způsoby krádeží je natažení vozu na odtahovku viditelný a značně zdlouhavý proces. Aby zloději ukolébali sousedy nebo kolemjdoucí, často se převlékají za asistenční služby nebo komunální služby. Na rozdíl od zdání to není vzácná metoda, i když vyžaduje hodně logistiky, protože je také mimořádně účinná.

Krádež klíčů

Jedním ze způsobů, který nás v souvislosti s krádeží aut napadne jen zřídka, je mít originální klíče. Není to tak těžké, jak se může zdát. Efektnějším příkladem je krádež klíčů vloupáním do domu/bytu, zatímco členové domácnosti spí. Někdy to ani nevyžaduje vloupání, protože dveře nebyly přes noc zamčené. Zloděj ukradne klíče, které většinou necháváme na skříni vedle dveří – a nepozorovaně odjede naším vozidlem.

Kde jinde se můžeme stát obětí klíčového zloděje? Kdekoli odložíme kabát do šatny nebo jej pověsíme na obecně přístupné místo a zapomeneme, že jsme klíče nechali v kapsách – v divadle, kině, fitness. Klíče nám mohou být odcizeny i z peněženky, například při nákupu, pak nás zloděj obvykle sleduje od chvíle, kdy opouštíme auto.

Na dobré srdce

Jedním z nejzrádnějších způsobů krádeže je využití dobrého srdce a ochota majitele vozu pomoci. Zloději využívají našich slabých stránek, například předstírají, že omdlévají na kraji silnice nebo se zastaví u „rozbitého“ auta a přivolají pomoc. Řidič vozidla zastaví, v emocích vystoupí, nezamyká auto, často nechá klíček v zapalování a přitom zloděj přiběhne, nasedne do svého otevřeného auta a ujede.

Na lahev

Této metodě se říká „na láhev“, ale jde skutečně o cokoli, co zloděj položí například pod podběh zadního kola. Řidič odjíždí, slyší neobvyklé zvuky ze zadní části vozidla, zastaví „jen na chvíli“, aby viděl, co se děje. Auto nevypne, nezamyká … a přitom z ničeho nic vyskočí zloděj, nasedne do vozidla a vypaří se. Stejně funguje například papírek nalepený na zadním okně nebo předmět ponechaný na střeše.

Především mějte na paměti, že zloději aut jen zřídka jednají sami. Obvykle se jedná o skupiny organizovaného zločinu, automobilové mafie, které zdokonalily metody vloupání do vozidel. Pouhá lidská bdělost obvykle k odražení plánovaného útoku nestačí. Proto se vyplatí spolehnout se na profesionální, elektronicky vyspělá bezpečnostní opatření proti krádeži. Jen oni – i když naše ostražitost někdy selže – jsou schopni zabránit únosu našeho vozidla.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.