Blokády převodovky – opravdu to funguje?

Existují dva typy bezpečnostních opatření proti krádeži auta – elektronické a mechanické. Většina řešení směřuje k znehybnění vozu tak, aby zloději co nejvíce ztížil úkol … tedy ujet s našimi čtyřmi koly. Elektronická ochranná zařízení, jako jsou imobilizéry, zabraňují neoprávněným osobám nastartovat motor. Mezi těmi mechanickými jsou oblíbené všemožné blokace – na volant, kola, pedály nebo převodovku. Zvláště poslední – zámek převodovky – je velmi zajímavý. Pokusíme se vysvětlit jeho fungování, účinnost – a bohužel i nevýhody

Moderní zámky převodovky – kolik to stojí?

Blokády převodovky nemáme zrovna rádi d. Tomu se nelze divit – ještě nedávno to byly neohrabané, nevzhledné pojistky, které se dávaly přímo na řadicí páku. Samozřejmě se dnes setkáme s takovými zastaralými verzemi, ale stále více firem nabízí moderní blokády převodovky napevno instalované v karoserii. Zabírají málo místa a pro netrénované oko mohou být téměř neviditelné. Jejich přítomnost prozrazuje pouze zámek a případně z něj trčící klíč.

Jak funguje zámek převodovky?

Mechanický blokáda přímo zastaví řadicí páku. Toto řešení je použitelné jak pro vozy s manuální převodovkou, tak s automatickou převodovkou – pak ji uzamkne v poloze „P“. Nemožnost přeřadit neoprávněné osobě ztěžuje nebo dokonce znemožňuje pohyb vozidla – a to je podstatou tohoto typu ochrany proti krádeži.

V současné době jsou na trhu dostupné dva typy zámku převodovky – závorový a bezzávorový (bolt). V případě čepového čepu je převodovka znehybněna čepem (závorou) a abychom se mohli pohnout, musíme jej vyjmout – což není vždy tak jednoduché. Mnohem pohodlnější je závorový systém, ve kterém je uzamykací prvek ovládán zámkem. Poté zavřeme a otevřeme jednoduše klíčem.

Problémy se blokádou převodovky

Mechanické blokády nejsou bezproblémové. Některé problémy pocházejí ze specifik samotného zařízení, jiné ze způsobu jeho použití. Stojí za to probrat obě verze před nákupem.

Prvním a nejzávažnějším problémem je samotné zablokování. Na automobilových fórech najdete spoustu vláken žádajících o pomoc se zaseknutým zámkem. Uživatelé hlásí, že vloženým klíčem nelze otočit. To platí i pro zámky nejznámějších značek na trhu. Problémy mohou vzniknout z vadného výrobku, nesprávné montáže nebo opotřebení samotného zámku. Pokaždé je taková situace obrovským stresem a časem, který musíme řešení případu věnovat.

Další problém vyplývá z mentality samotných řidičů. Po jízdě je třeba zámek zavřít otočením klíče. Postupem času mnoho uživatelů ztrácí motivaci k této doplňkové činnosti – zejména při odstavení vozu na kratší dobu – a vzdává se neustálého zajišťování a odemykání vozu. Zdá se to jako chvilka, ale pokud hodně cestujeme nebo vyřizujeme spoustu pochůzek ve městě, může být činnost únavná.

Stává se také, že se klíč jednoduše ztratí. Pokud se tak stane v místě bydliště, budeme mít doma náhradní sadu. Mnohem horší je, když se to stane na cestách nebo v zahraničí a budete muset zavolat odtahovku, aby auto převezla a vyfotila ostrahu ve službě. Takové situace se bohužel stávají a lze se jim vyhnout elektronickým zabezpečením vozidla.

Specifika mechanického zabezpečení a samotná krádež

Blokáda převodovky je jednoduché mechanické zařízení. Tato jednoduchost může být výhodou (např. Viditelnost zámku také nezlepšuje jeho účinnost – „profesionál“ jej lokalizuje mrknutím oka i bez otevření vozu. Pokud má vybavení a vhodné podmínky, může jej okamžitě demontovat.

Blokády manuální převodovky obvykle umožňují aktivaci zámku pouze při zpátečce. To znamená, že zloděj bude moci na odtahovce jet pozpátku, pokud auto nezaparkujeme zády ke zdi. Zaparkovat auto pokaždé tímto způsobem samozřejmě není příliš reálné a přemýšlet o tom je velmi zatěžující

Sluší se také připomenout, že mechanická blokáda chrání pouze vozidlo proti krádeži – veškeré další vybavení (rádio, webkamera, dětské sedačky atd.) se i tak může snadno stát kořistí zloděje.

Stručně řečeno, problém mechanických uzávěrů převodovek spočívá v jejich jednoduchosti a dobré viditelnosti. Zloděj se může připravit na demontáž takové blokády mnohem dříve a počkat na správný okamžik, kdy bude mít více času ji odzbrojit. Proto doporučujeme investovat do moderních hluboce šitých elektronických zabezpečovacích systémů automobilů. Pro zloděje jsou stále málo známé, ve vozidle je obtížně lokalizují a nezpůsobují frustrující problémy s uzamčením převodovky. Je také nemožné je ztratit.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.