Keyless: Jak chránit klíčky od auta v systému bezklíčového přístupu?

Keyless měl být průlomovým a moderním řešením – stanovil totiž záchranu před zdlouhavým hledáním klíčků od auta. Místo toho však majitelům přinesl jenom trápení a stal se přímo magnetem na zloděje. O co se jedná?

Samozřejmě o bezklíčový keyless přístup, který se stále častěji objevuje v nových vozech. Dilema, zda investovat do bezklíčových řešení, je obrovské. Na jedné straně je tento systém pro nás – majitele aut – velice praktický, na druhé straně však může usnadnit jejich krádež. Je tedy lepší tento systém mít nebo nemít? A co takhle zůstat v klidu, neváhat a zvolit doplňkové zabezpečení proti krádeži?

Co je to bezklíčový Keyless přístup?

Bezklíčový systém umožňuje otevřít a nastartovat auto bez použití klíčků. Stačí je mít někde u sebe – v kabelce, batohu nebo kapse – nemusíte je vytahovat či hledat. Když se přiblížíte k vašemu vozidlu a potáhnete za kliku – dveře se samy otevřou. Je to proto, že centrální systém vozidla vysílá signál ke klíči, který v tomto případě funguje jako dálkový ovladač.

Klíč vyšle zpětnou vazbu pomocí signálu, který umožňuje otevření dveří. Tento princip funguje stejně i u nastartování auta. Místo strčení klíčku do zapalování stačí stisknout tlačítko „start“, které si také vymění informace s naším dálkově ovládaným klíčem.

V případě klasického dálkového ovládání musíte stisknout tlačítko pro vyzařování vln, které otevírají nebo zavírají auto. Klíčky od auta s bezklíčovým přístupem však tento signál vysílají nepřetržitě. Vašemu autu tak neustále hrozí krádež, protože signál lze zachytit téměř po celou dobu.

Proč se auto s Keyless vyplatí zabezpečit?

Auta vybavena bezklíčovým systémem jsou splněným snem každého zloděje. Mezi nejčastější metodu krádeže patří krádež „pomocí kufříku“. Zloději ji milují, protože nezanechává žádné stopy, je tichá a auto lze ukrást v průběhu několika vteřin.

Jediným problémem u tohoto druhu krádeže je ten, že zloději musí být dva. Jeden s „kufříkem“ je vedle auta a stiskne rukojeť, druhý – s druhým „kufříkem“ – se pokouší najít signál původního klíče a vyslat tento signál prvnímu kufříku. Pokud uspěje, auto se otevře. Zloděj nemusí být v přímé blízkosti původního klíče, zachycovací zařízení totiž fungují stále na větší vzdálenosti.

Přehled nejoblíbenějších způsobů, jak zabezpečit klíčky Keyless

Stále více lidí si uvědomuje nevýhody tohoto zařízení a snaží se auta chránit před krádeží „na kufřík“ všemi možnými způsoby. Na trhu jsou dostupná praktická profesionální řešení, ale řidiči často sahají i po domácích metodách.

1. Obal, který blokuje vlny

Jedním z jednodušších bezpečnostních řešení je obal na klíčky Keyless. Jedná se o pouzdro, které blokuje rádiové vlny a funguje jako mechanická bariéra – signál nelze zachytit, protože se zkrátka nedostane mimo obal. Tato ochrana žádným způsobem nenarušuje instalaci automobilu, což je její největší výhoda.

Má však spoustu nevýhod – největší z nich je právě nepraktické využití. Klíče musí být neustále v obalu a při nastupování do auta je musíte vyjmout. Jedná se o spolehlivé zabezpečení, které je v konečném důsledku nepraktické. Další nevýhodou je, že při delším používání postupem času zapomínáme klíčky vložit zpět do obalu. Zdánlivá bezpečnost se nám po několika týdnech může vymstít – stačí jeden okamžik nepozornosti a naše auto už ráno nemusí být na svém místě.

2. Alobal nebo jiná fólie

V obchodě si můžeme zakoupit speciální pouzdro, ale můžeme použít i domácí řešení v podobě alobalu, do něhož musíme klíč pokaždé zabalit. Někteří řidiči také používají obyčejnou kovovou krabičku. Obě domácí řešení jsou levná, ale zcela nepraktická. Představte si, jak nepraktické musí být neustále nošení alobalu nebo zmíněné kovové krabičky v kapse.

3. Kryt na baterii

Dalším způsobem, jak zabezpečit klíčky Keyless, je speciální kryt na baterii, který zabrání převodu proudu z baterie chvíli poté, co opustíme auto. Pro spuštění baterie nám stačí několikrát poklepat na místo, v němž jsou schované klíčky. Výhodou tohoto řešení jsou jeho kompaktní rozměry a poměrně vysoké pohodlí – klíč nemusíme vytahovat z kapsy nebo kabelky, takže si Keyless systém zachovává své funkce.

Nevýhodou je, že ne každý klíč má standardní vyměnitelnou baterii, takže toto bezpečnostní řešení nelze použít ve všech případech. Z hlediska ceny se nejedná o právě nejlevnější řešení vzhledem k tomu, že toto zabezpečení chrání auto pouze před jedním typem krádeže.


Nejlepší zabezpečení? – CAN IMOBILIZÉR

imobilizér CAN zabezpečující před krádeží keyless
Nejlepší zabezpečení proti krádeži na trhu: imobilizér CAN


V případě výše popsaných mechanických metod zabezpečení auta proti krádeži „na kufřík“ je hlavním problémem to, že jsou nepohodlné a uživatelé na ně často zapomínají. Na jedné straně máme technologii, která nám má usnadnit život, na druhé straně musíme mít klíče neustále ve speciálním obalu. Místo zabezpečení klíčků od auta se proto vyplatí zabezpečit celé auto – také pomocí dalších zabezpečení. Skvělým moderním řešením je imobilizér CAN – který je pohodlný, neviditelný a funguje nejen v případě krádeže „na kufřík“.

Pro více informací nás kontaktujte na čísle +420 296 842 242.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.