Krádež kola. Jak chránit disky a pneumatiky?

Krádež kola je nepochybně problémem, který existuje a bude existovat i nadále, protože sada dobrých disků má často hodnotu několika tisíc korun a její demontáž je snadná a nezanechává velké stopy. Jak chránit kola a pneumatiky před krádeží?
​Krádeže kol
Jak se chránit před krádeží kola?

​Krádeže kol

Ačkoli se krádež kola může zdát jako „amatérská zlodějna“, je důležité si uvědomit, jakou cenu mají některé disky nebo pneumatiky. Sada kol pro auto vyšší třídy může mít hodnotu i několik desítek tisíc korun a několik tisíc je naprostou normou i u běžnějších aut. Když tedy mluvíme o krádeži kol, mluvíme o krádeži dílů, které mají často velkou hodnotu. K tomu je třeba přihlédnout ke skutečnosti, že taková kola lze odcizit poměrně snadno a k jejich krádeži stačí jednoduché nástroje.

Zní to jako docela výnosný „byznys“ – pokud se krádež něčeho dá vůbec takto nazvat. Přestože se počet těchto krádeží v naší zemi rok od roku snižuje, stále se jedná o častý problém. Navzdory zdání se nekradou pouze kola s hliníkovými disky. Větší a lepší kola s ocelovými disky také mizí – jedná se především o kola s dobrými a hodnotnými pneumatikami (terénní vozy, vozy s většími nebo širšími pneumatikami).

Metody krádeže také nejsou nijak zvlášť rozvinuté, nejde o žádnou moderní technologii – stačí taška s nářadím, podložky, řetězy a funkční zvedák. Vzhledem k existenci elektrických klíčů na kola a účinných zvedáků může ke krádeži kola dojít opravdu rychle.

Služby fungují, monitoring je zaveden, ale krádež kola je stále problém

Na internetu je mnoho videí z bezpečnostních kamer, která ukazují krádeže kol. Na místních webových stránkách policejních stanic v České republice se objevují příspěvky o dalším zatýkání. A přestože vývoj v této oblasti jde dobrým směrem, jen malé procento těch, kteří kradou kola, je dopadeno.

​Krádeže disků a pneumatik – jak se chránit?

Poptávka zvyšuje nabídku a krádeže kol jsou hnací silou trhu s různými bezpečnostními zařízeními, která mají těmto krádežím zabránit. Mnoho majitelů automobilů již slyšelo o šroubech na kola, které mají znemožnit krádež kola. V naprosté většině případů ji pouze ztěžují. Zloději kol nemají těžký úkol, stačí jim sada univerzálních nástrojů.

Krádež kola. Jak chránit ráfky a pneumatiky?
Velká kola pro prémiové vozy mohou stát i desetitisíce korun za sadu.

Kromě takového mechanického zabezpečení je obtížné najít jiný relativně levný způsob ochrany kol. Existují také různé typy alarmů, které dokáží určit, že někdo manipuluje s vozem, což se již jeví jako nejúčinnější řešení. Bohužel v době Amazonu a AliExpressu není těžké koupit zařízení za pár korun, které se hodí spíše na držení papírků než na zabezpečení kol proti krádeži.

Krádež kol vyžaduje zvednutí vozu a to vede ke změně jeho polohy, přesněji řečeno k naklonění vozidla. Proto jsou nejúčinnější ty alarmy, které mají zabudovaný systém kontrolující náklon vozu v různých osách. To umožňuje účinně odradit zloděje hlasitým alarmem.

CanLock Premium Siréna + Odtahovka – účinné řešení proti krádeži auta a kola

Systém, který nabízíme, je komplexním řešením. Ochrana proti krádeži kola je spíše doplňkem než hlavní funkcí. Systém CanLock ve své základní verze imobilizéru CAN, který chrání před přímým odcizením vozidla – vypíná zapalování a je odolný proti krádeži keyless.

CanLock - Ochrana Auta
CanLock Premium Siréna + ODtahovka chrání před krádeží auta a kola mnoha způsoby.

Nabízíme také rozšířená řešení, včetně verzí CanLock Premium Siréna + Odtahovka. Tento výrobek chrání vozidlo před přímou krádeží, krádeží KeyLess, tažením na přívěsu nebo jen krádeží kol. Zařízení má plnou funkčnost verze CanLock Premium Siréna a má přídavný snímač náklonu a polohy, který během změny aktivuje sirénu příslušenství.

Tříosý snímač detekuje změnu ve třech osách a při změně polohy vozu oproti výchozímu stavu spustí sirénu. Výchozí poloha se zapamatuje při zapnutí/vypnutí zapalování.

Elektronický zámek vozu v kombinaci se snímačem náklonu a polohy a velmi hlasitou sirénou uvnitř i vně vozidla účinně brání krádeži vozu v mnoha ohledech, stejně jako krádeži kola.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.