Jak si nenechat ukrást auto? Rady a dobré návyky

Jak si nenechat ukrást auto? Důležité jsou dobré návyky a účinné nástroje k odrazení zločinců. Dokonalá rada pro zloděje neexistuje, riziko krádeže auta můžete snížit a zabezpečit různými způsoby, ale škody, které může zloděj napáchat, nelze předvídat.

Dobré návyky, základ bezpečnosti auta

Příležitost dělá zloděje – říká se. S tím se dá polemizovat, ale je na tom kus pravdy. Zloděje lze nepochybně zlákat nebo mu dát vhodnou příležitost ukrást auto nebo něco v autě. Proto je důležité mít dobré návyky a minimalizovat riziko a potenciální škody takové krádeže.

  • Nenechávejte klíče v autě a vždy ho zamykejte. Tato pravda není v žádném případě zjevením, ale v našem uspěchaném každodenním životě často zapomínáme na základy. Už to není o zamykání vozidla, když vyjdeme do obchodu – spíš si to zapamatujete. Pokud však vystoupíte z auta, protože jste si všimli například letáku za stěračem – vypněte motor a vytáhněte klíček ze spínací skříňky – může jít o provokaci.
  • Při cestování zamykejte dveře. Většina moderních aut to dělá automaticky po překročení určité, obvykle nízké rychlosti. Pokud vaše auto nemá takový automatismus – zamkněte dveře, když vyrazíte na cestu. Existují zloději, kteří se specializují na krádeže tašek nebo batohů, které často vozíme na sedadle spolujezdce nebo na zadním sedadle. Stačí stát na červenou, auto je otevřené a zloděj otevře dveře a vezme váš majetek.
  • Pokud je to možné, parkujte na dobře osvětlených, monitorovaných, hlídaných nebo uzavřených místech. Další samozřejmost, která je však poněkud omezena reálnými infrastrukturními podmínkami v Polsku. Vyplatí se však investovat do místa v garáži nebo alespoň na hlídaném parkovišti.
  • Nenechávejte navrchu žádné cennosti. Když opouštíte své auto, zavřete všechny přihrádky a nevystavujte nic cenného – to je přirozeně pro zloděje větší pokušení vybrat si váš vůz.

Jak se nenechat ukrást auto? Dodatečná ochrana proti krádeži

Na ideální a kompletní řešení zatím nikdo nepřišel a na otázku „Jak si nenechat ukrást auto?“ nelze plně odpovědět. Tato řešení lze rozdělit na ta komplexnější a efektivnější a ta, která jsou pro zloděje malým problémem. Vyplatí se používat ty, které jsou skutečně účinné a mají schválení. Sériová zabezpečovací zařízení proti krádeži jsou zlodějům dobře známá. Využití doplňkových bezpečnostních prvků, o jejichž existenci a umístění zloděj netuší, jej efektivně zpomalí a ve výsledku auto s takovými doplňkovými bezpečnostními prvky pravděpodobně neukradne.

V poslední době jsou v módě GPS / GSM / radiolokátory. Kromě jejich odolnosti vůči rušičkám signálu – dnes odpovídáme na otázku „jak si nenechat ukrást auto“, a nikoli „jak najít auto po krádeži, případně díly, které z něj zbyly?“. O účinnosti GPS lokátorů jsme již psali. Když máme v úmyslu použít jediný způsob zabezpečení auta proti krádeži, vyplatí se z něj udělat skutečnou bariéru pro zloděje.

CanLock – účinná řešení proti krádeži

Na titulní otázku – „jak si nenechat ukrást auto?“ naše společnost je zodpovědná – imobilizér CAN. Věříme v jejich efektivitu a názory našich klientů mluví samy za sebe. Základem naší nabídky je proto právě tento typ zabezpečení. Je efektivní, stojí na osvědčené stabilní infrastruktuře a má smysl.

Náš výrobek je schváleným zařízením, jehož instalací nedochází k porušení záruky. Ve svém základu se jedná o imobilizér CAN, lze jej však rozšířit o další funkce – snímač náklonu, doplňkovou sirénu, odemykání aplikací a další. Kompletní seznam zařízení a jejich možností naleznete zde.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.