Vypnutí zapalování v autě – jak a k čemu?

V tomto článku se dozvíte:

  • jak funguje zapalování v autě
  • jak vypnout zapalování
  • imobilizér instalovaný z výroby nebo dodatečný imobilizér
  • který vypínač zapalování je nejlepší volbou

Vypínání zapalování neboli imobilizér je dnes u automobilů standardem. Přestože je někdy v nových automobilech instalován z výroby, často neplní svou funkci, kterou je zabezpečení vozidla proti nastartování neoprávněnou osobou. Dnes se podíváme na to, co je to deaktivace zapalování, co je třeba udělat, aby tato funkce správně fungovala, a jak vybrat a nainstalovat dobrý imobilizér. Začněme od základů – co je to vlastně zapalování a k čemu slouží?

Co je to zapalování?


Zapalovací systém v automobilu je mechanicko-elektrické zařízení nebo častěji jednoduše elektronické zařízení, které slouží k iniciaci spalování směsi paliva a vzduchu v motoru. V benzinových motorech vytváří jiskru, zatímco ve vznětových motorech místo toho zahřívá žhavicí svíčky – v obou typech motorů je cíl stejný, tj. způsobit výbuch paliva, který vede k nastartování motoru.

Vypínání zapalování – jak to funguje?


Zámek zapalování je jedním ze způsobů, jak zabránit krádeži vozidla. Ve vozidle se používá tak, aby jej nemohla použít neoprávněná osoba. Pokud je tato funkce aktivní, zloděj nemůže nastartovat motor a ukrást vůz, protože nezná způsob, kterým řidič vypnul systém vypínání zapalování. Vozidlo pak nereaguje na pokusy o nastartování motoru, a proto zůstává v bezpečí.

Staromódní nebo podomácku vyrobené imobilizéry se obvykle ovládají tlačítkem umístěným někde ve vozidle. Čím lépe je spínač skrytý, tím větší je pravděpodobnost, že ho zloděj nenajde. Jistě nejen profesionál ví, že tlačítko je v dosahu řidiče, takže ho snadno najde.

Z tohoto důvodu jsou moderní imobilizéry ve vozidle dobře ukryty. Zapalování se vypíná pomocí aplikace v chytrém telefonu nebo kódu PIN, což je tradiční název kódu, který řidič „zadává“ stisknutím kombinace tlačítek instalovaných ve vozidle z výroby (například na volantu, středové konzole, desce rádia a páčkách stěračů a blinkrů). Existují tisíce možných kombinací, takže je prakticky nemožné prolomit jedinečné kódy.

Při každodenní jízdě používá řidič stejná tlačítka a páčky, takže zloděj nemůže odhadnout, která z nich a v jakém pořadí řidič stiskne, aby vypnul zapalování.

Imobilizéry instalované z výroby nebo další zařízení proti krádeži?


Imobilizéry instalované z výroby nejsou obecně příliš účinné. Proč? Hlavním účelem instalace zařízení proti krádeži do automobilů je prodloužit proces krádeže a ztížit zloději práci. Zařízení proti krádeži je navrženo tak, aby celý proces trval příliš dlouho (imobilizér), byl příliš viditelný (krádež pomocí odtahového vozidla) nebo příliš hlučný (vypilování mechanických pojistek). To vše způsobuje, že riziko neštěstí je pro zloděje příliš vysoké, takže auto pro něj přestává být atraktivní kořistí.

Zloděj si nemůže dovolit strávit krádeží auta několik minut. Z tohoto důvodu je standardní pojistka instalovaná ve vozidle neúčinná – je to první pojistka, kterou se profesionální zloděj naučí obejít. A pokud zloděj zná mechanismus tovární funkce vypnutí zapalování, protože se s ním často setkával, může ji obejít mnohem rychleji. Pak bude účinnost pojistky nízká a vůz se pravděpodobně za několik okamžiků přesune do „demontážní haly“.

Chcete ve svém voze profesionální systém pro vypnutí zapalování? Zavolejte nám a my vybereme ideální řešení pro váš vůz.

Vypínání zapalování – kolik takové zařízení stojí?


Nejlevnější zařízení na vypínání zapalování nabízená na Ebay lze pořídit za pouhých 800-1000 CZK, zatímco ta nejprofesionálnější a nejúčinnější stojí až 15 000 – 30 000 CZK. Proč existuje takové cenové rozpětí? Cena přídavného zařízení proti krádeži v podobě imobilizéru závisí na technickém pokroku systému, jeho účinnosti, dalších funkcích a snadnosti použití.

Zařízení proti krádeži – které vypnutí zapalování je nejlepší volbou?


Základní (a levnější) imobilizéry je třeba odlišovat od imobilizérů CAN, které představují mnohem pokročilejší formu zabezpečení vozidla. Obyčejný imobilizér mechanicky vypne zapalování. Pro jejich instalaci je třeba přestřihnout kabely ve voze (!). Snad ani nemusíme zmiňovat, jak riskantní tento úkol je, zejména pokud narazíme na pochybného odborníka nebo se pokusíme pojistku nainstalovat sami. Takto instalovaný systém téměř jistě vede ke ztrátě záruky na vozidlo. Imobilizér CAN komunikuje přímo s palubním počítačem vozidla a zabraňuje nastartování motoru. Při instalaci naší pojistky neporušujeme původní elektroniku vozidla, takže se nemusíte obávat ztráty záruky.

Odpojení zapalování – záruka a servis

Ďábel se skrývá v detailech. Levná zařízení jsou obvykle vyráběna v Číně a jejich záruka je velmi omezená. Imobilizér, který vypíná zapalování, si musíte namontovat sami nebo jej musí namontovat mechanik, což způsobuje mnoho komplikací a/nebo dodatečných nákladů. Pokud používáte takováto nebezpečná řešení, nebudete moci využívat ani služby, které by vám mohly pomoci s případnými problémy.

Chcete mít ve svém voze profesionální systém pro vypnutí zapalování? Zavolejte nám a my pro vás vybereme ideální řešení pro váš vůz.

Víme, že mnoho řidičů rádo riskuje, ale určitě byste si netroufli instalovat zařízení zakoupené online za 2500 CZK, zejména do nového a drahého vozu, že? Proto vždy doporučujeme systémy vyrobené v Polsku – s polskou zárukou, profesionálním servisem a instalací. Poslední funkce vám jistě dává jistotu, že je pojistka správně nainstalována a záruka – pro dodatečnou ochranu a pro samotný vůz – zůstává aktivní. V případě pokročilejších imobilizérů CAN je možné takovou pojistku snadno instalovat i do jiného vozu, například při výměně vozu za nový.

Vyšší cena automaticky znamená vyšší uživatelský komfort. Nejmodernější pojistky lze ovládat mnoha způsoby – pomocí speciální aplikace v chytrém telefonu, kombinací továrních tlačítek a páček (přednastavený, rychlý a pohodlný kód „PIN“) a tradiční „cihlou“ připojenou ke klíči. Levnější systémy, které vypínají zapalování, řidiči takovou možnost volby nedávají.

Máte zájem o systém, který vypíná zapalování? Chcete své auto ještě více zabezpečit? Stačí nám zavolat – vysvětlíme vám, jak naše zařízení proti krádeži fungují, informujeme vás o bezpečném způsobu instalace a vybereme nejúčinnější řešení pro váš vůz.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.