Autoalarm – vyplatí se ho instalovat?

V tomto článku se dozvíte:

  • Jak funguje autoalarm,
  • zdá je autoalarm účinný,
  • kolík stojí autoalarm.

Jak funguje autoalarm?

Moderní autoalarm je systém složený z několika senzorů připojených k elektronickému modulu (procesoru). Modul analyzuje data a generuje možné události. Při zjištění pokusu o krádež se tedy ve vozidle spustí alarm. Jeho aktivace je obvykle signalizována blikajícími kontrolkami a kvílením sirény. Fungování poplašného systému je jednoduché: pokud některý ze senzorů „nahlásí“ procesoru narušení bezpečnosti, spustí se poplach a zařízení zablokuje zapalování nebo startování vozu prostřednictvím interního nebo externího relé.

Je autoalarm účinný?

Odpovíme stručně – ne. Zeptejte se sami sebe, kdy jste si naposledy všimli, že se v autě na cestách spustil alarm. Přesně tak, už je to dávno. Jednou věcí je nedostatečná odezva svědků, druhou pak to, že alarm může odborník snadno vyřadit z provozu. Továrně instalovaný alarm zná každý zloděj a takový přídavný alarm znamená velké množství nových kabelů, senzorů a sirénu – to jsou prvky, které mohou zloději ve voze snadno najít a rychle zneškodnit.Je lepší investovat do přídavné pojistky CanLock, ale o tom si povíme níže.

Co byste měli vědět o autoalarmu?

Je důležité vědět, že existují dva typy zařízení, která se nazývají autoalarmy. Jedná se o alarmy, které jsou instalovány ve fázi výroby vozidla, a alarmy, které jsou dodatečně instalovány po zakoupení vozidla. Obě řešení mají své výhody i nevýhody. Teoreticky se zdá, že alarm instalovaný ve výrobním závodě je lepší, ale v praxi se zloděj snadno dostane k plánům konkrétního vozidla, takže se rychle naučí, jak takový alarm demontovat.

Proto se další poplašné systémy zdají být účinnější. Koneckonců je sestavují profesionální firmy, takže mohou zlodějům tento úkol ztížit. Bohužel je to jen zdání. Každý další alarm se skládá z mnoha prvků (instalace, siréna atd.) a vyžaduje schematické zapojení. Zloděj totiž nemá žádné další potíže s nalezením a obejitím poplašného systému, a pak účinnost tohoto zabezpečení dramaticky klesá.

Ceník autoalarmů

Ceny autoalarmů se značně liší. Závisí na mnoha faktorech a zejména na kvalitě zařízení a dalších prvcích. Nejlevnější čínské budíky stojí kolem 2500 Kč, ale jejich kvalita je bohužel velmi sporná. Podobná značková zařízení proti krádeži stojí nejméně 12 000 Kč. Nejdražší jsou autoalarmy vybavené modulem GPS/GPRS a mnoha externími senzory a dálkovými ovladači. Takové poplašné systémy stojí až několik tisíc zlotých plus náklady na instalaci a správná instalace je u takového zabezpečení velmi důležitá.

Vyplatí se instalovat autoalarm?

Samozřejmě ano. Úkolem zařízení proti krádeži je co nejvíce ztížit zloději „práci“ (například prodloužit dobu potřebnou k obejití systémů) a alarm, stejně jako každé zabezpečení, do jisté míry komplikuje krádež vozu. Jedná se však o provizorní opatření, které se může ukázat jako jeden z dalších bezpečnostních prvků. Bez dalšího zařízení proti krádeži se však ukáže jako neúčinný. Je lepší investovat do pokročilejších řešení.

CanLock – účinné zařízení proti krádeži

Abyste účinně ochránili svůj vůz, nemusíte utrácet spoustu peněz ani využívat technologie NASA. Stačí si vybrat osvědčená zařízení proti krádeži, která zloději nedokážou obejít. Jedním z takových řešení je digitální zařízení proti krádeži CanLock, které zloděj nedokáže odhalit pomocí skeneru, natož aby obešel jeho funkci.

CanLock chrání vůz před všemi klasickými i moderními způsoby krádeže, jako jsou:

  • Krádež s prodlužovačem rádiových vln
  • Padělaný klíč
  • Emulátor OBD
  • Změna ovladače
  • A mnoho dalších

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.