Keyless Guard – je to nejlepší ochrana auta?

V tomto článku se dozvíš:

  • Co je zabezpečení bezklíčovým klíčem?
  • Jaké formy bezklíčové ochrany jsou k dispozici?
  • Na jaká vozidla lze tento typ ochrany použít?
  • Jaké jsou názory na bezklíčovou ochranu?
  • Jaký je náš názor na Keyless Guard?

Většina vozů vyjíždějících z prodejen je vybavena bezklíčovým systémem. Údaje týkající se Spojených států však hovoří o tom, že více než 60 % nově prodaných automobilů má bezklíčový systém (údaje z doby před dvěma lety). Toto řešení je oblíbené pro své pohodlí a aktuálnost. Pro změnu se označuje jako „chytrý klíč“.

Na čem je založeno bezklíčové zabezpečení?

Na čem je založeno zabezpečení klíčů. Bezklíčové klíče neustále vysílají rádiové vlny, aby správně fungovaly. Je zabezpečen proti neoprávněnému použití blokováním rádiových vln. Zloděj tak nemůže zachytit signál k otevření nebo nastartování vozidla. Tento typ krádeže se běžně označuje jako „kufříková“ krádež. Bezklíčová ochrana má mnoho podob – jak jednoduché, levné kryty, tak dražší, pokročilá elektronická zařízení.

Keyless guard pouzdro

Jedním z typů ochrany bezklíčového systému je pouzdro na klíče. Pouzdro může být vyrobeno z různých materiálů: Kůže, kov, textil nebo plast. Vyrábějí se v různých tvarech, ale barevná škála je poměrně omezená a většinou se omezuje na černou barvu – i když ne vždy. Někteří výrobci dokonce nabízejí ušití obalu na konkrétní velikost klíče, aby zabíral co nejméně místa.

Bezklíčová schránka

Bezklíčová skříňka je kovová nebo hliníková skříňka, která přeruší vysílané vlny, když se do ní vloží klíč. Krabičky se dodávají v různých velikostech – od kapesních až po opravdu velké, do kterých se vejde několik svazků klíčů. Krabice může být lakovaná nebo v přírodní metalické barvě. Obvykle je z vnitřní strany polstrovaná materiálem, který zabraňuje nárazům a hluku při přepravě klíče. Větší schránky bez klíče mohou zvenčí působit dojmem elegantní schránky, která laikovi neprozradí, co je uvnitř. Používají se hlavně k zabezpečení klíčů, které jsou uloženy ve speciální schránce doma místo na poličce. Bývají příliš velké na to, aby se daly převážet z místa na místo.

Keyless Protector – elektronická ochrana

Elektronická ochrana klíčů funguje na trochu jiném principu než pouzdra nebo schránky. Místo aby blokoval signál přicházející z klíče, zabrání jeho vysílání. K tomu slouží klip připojený k baterii v klíči. Blokuje napájení, aby nemohl být vysílán žádný signál. Baterii lze aktivovat dvojím stisknutím tlačítka, aniž by bylo nutné jej vyjmout. Předpokládaná sekvence úderů je předem stanovený kód, který na okamžik odemkne bezklíčový systém. Jedná se o slabý bezpečnostní prvek, protože software často nefunguje tak, jak bychom si přáli.

Pro které auto?

S výjimkou nejdražší verze, krytu baterie se snímačem pohybu, je chránič Keyless Guard vhodný pro téměř všechny modely automobilů. Bezklíčové hlídání využijí jak vozy střední třídy, jako jsou Mazda, Hyundai a KIA, tak luxusní vozy, jako jsou Lexus a Mercedes.

Názory na bezklíčové strážce

Názory na bezklíčovou ochranu se nepřekvapivě různí. Zákazníci oceňují neinvazivnost – žádné zásahy do elektroniky vozu ani nutnost stříhat kabely. Další zdůrazňovanou výhodou systému je snadná vlastní instalace. Mnoho zákazníků poukazuje na účinnost řešení v případě krádeže na metodu „kufříku“. Existují však i nevýhody. V případě kufru a schránky bez klíče je nesporné, že samotné řešení je nepohodlné. Každé vložení a vyjmutí klíče z ochranného obalu je jednoduše těžkopádné. Někteří kupující po nějaké době o jeho použití neuvažují a vůz zůstává bez dodatečné ochrany.

Keyless Guard – vyplatí se?

Pravděpodobně si říkáte, zda se vyplatí investovat do bezklíčové ochrany. Nefunguje pro keyless, smartkey, kessy ani jiné klíče, které fungují na stejném principu. Největší nevýhodou, o které výrobci nepíší, je účinnost řešení pouze pro jeden typ krádeže – u kufru. Proti jakémukoli jinému pokusu o odcizení vozidla je bezklíčová ochrana bezbranná. Selektivní ochrana, kterou poskytuje, se proto zdá být nedostatečná. Za mírně vyšší cenu jsou na trhu elektronická řešení, která chrání proti mnoha typům krádeží a nezaměřují se pouze na klíč. Jedním z takových zařízení proti krádeži je například imobilizér CAN od polského výrobce Zabezpiecz Auto. Imobilizér zabraňuje nastartování vozidla neoprávněnou osobou, protože před nastartováním motoru je nutné zadat předem stanovený kód. To lze provést pomocí přednastavených tlačítek ve vozidle, ale také pomocí klíčenky nebo aplikace v chytrém telefonu.

Uvažuješ o instalaci imobilizéru sběrnice CAN do svého vozu? Vyplň níže uvedený formulář nebo nám zavolej pro více informací. +420 296 842 242

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.