Dodatečná, skrytá, neobvyklá ochrana vašeho vozu proti krádeži

V tomto článku se dozvíte:

  • když potřebujete dodatečné zabezpečení svého vozu;
  • která zařízení proti krádeži jsou nejúčinnější;
  • jaké vlastní a skryté funkce zabezpečení jsou k dispozici;
  • na co se zaměřit při výběru nestandardního bezpečnostního zařízení.
Dodatečná, skrytá, neobvyklá ochrana vašeho vozu proti krádeži

O krádežích aut se v poslední době příliš nemluví, což je překvapivé, protože tento problém rozhodně nezmizel. V závislosti na tom, jakou má vaše auto hodnotu a zda je na něj na černém trhu objednávka, se můžete stát obětí krádeže. Jaká klíčová krádež, která se v dnešní době stále častěji děje potichu a beze stopy. Zloději už nepoužívají páčidla a šroubováky, ale nejmodernější elektronická zařízení, kterými se brání bezpečnostním zařízením v našich vozidlech. Nejvíce krádeží je v současnosti pácháno ve spolkových zemích Berlín, Hamburk a Braniborsko, což však neznamená, že se obyvatelé ostatních regionů mohou cítit bezpečně.

Potřebuji ochranu?

Prvním a základním zabezpečením vozu jsou samozřejmě dveře a centrální zamykání. Pokud si však myslíte, že stačí zamknout dveře, jste na velkém omylu. Luxusní vozy, vozy vyšší hodnoty, ale také vozy oblíbených značek před uplynutím 5 let od data nákupu jsou pro zloděje nejzranitelnější. I když vlastníte vůz střední nebo starší třídy, vyplatí se zvážit, zda chcete podstoupit stres spojený se zánikem vozidla. Někdy stačí (jednorázový!) malý výdaj ve výši 6500 – 13 000 CZK, abyste mohli klidně spát několik let.

Jaká jsou nejlepší zařízení proti krádeži?

Nebudeme zde uvádět konkrétní výrobce a modely, ale podíváme se na obecné vlastnosti bezpečnostního systému, které jsou nejúčinnější. Nejlepší zařízení proti krádeži jsou ta, která jsou neviditelná. Proč? Zloděj skrytý mechanismus jednoduše těžko najde. Zde se projevuje moment překvapení – pachatel neočekával, že auto bude zajištěno, a nechce se nechat chytit nebo vystavit odhalení – pustí se a hledá snadnější kořist. Za druhé, neviditelné zabezpečení je jednoduše obtížné zneškodnit. Zloděj neví, kde byl namontován, a musel by rozebrat polovinu auta, aby našel například imobilizér CAN.

Druhou vlastností spolehlivého zařízení proti krádeži je jeho neobvyklost. Co to znamená? Zloději jsou nyní vybaveni špičkovou elektronikou, kterou používají k přebírání aut. Obzvláště oblíbená je metoda tzv. kufříkové krádeže, která má kromě toho, že vyžaduje dva zloděje, i své „výhody“. Je to tiché, rychlé, snadné a zloděj může s ukradeným vozidlem odjet, což se o krádeži auta říci nedá. Požadavky na použitou výbavu znamenají, že zloději jsou často připraveni jen na některé nejběžnější a nejvýhodnější modely aut a bezpečnostní prvky a na krádež zbytku prostě nemají vybavení (a nevyplatí se je kupovat). To znamená, že čím lepší zabezpečení, a rozhodně ne tovární, tím lépe pro naše vozidlo.

Vlastní a skryté zabezpečení

Na trhu není mnoho bezpečnostních zařízení, která by kombinovala dvě hlavní vlastnosti dobrého hardwaru. Tyto požadavky skutečně splňují pouze imobilizéry, imobilizéry CAN.

Obvyklý imobilizér musí být okamžitě vyřazen ze seznamu, protože zařízení je již pevně zastaralé. Kreslíme ji kvůli nutnosti přestřihávat dráty ve vozidle, což je pro elektroniku moderního vozidla nebezpečné (zejména pokud ji instaluje méně kvalifikovaný pracovník) a může to mít vliv na záruku vozidla. Nechceme o něj přijít.

Na trhu jsou stále k dispozici malá sledovací zařízení GPS, která lze rovněž skrýt na místě, které je pro zloděje neviditelné a nepředvídatelné. Pomocí GPS se nám bohužel nepodařilo ukradené auto lokalizovat. Systémy GPS mají také funkci zasílání upozornění, například textových zpráv, když vozidlo změní svou polohu – v neobvyklou dobu nebo příliš daleko od původní polohy. Bohužel se jedná o zařízení proti krádeži . nechrání před samotnou krádeží. Může nám to pomoci pouze při následném sledování vozu, pokud nám včas pomohou správné služby. A zloděj nepoužije levnou rušičku signálu. Bohužel, všichni zloději to již dělají.

Jak si vybrat ochranu proti krádeži?

Stejně jako u mnoha jiných produktů jsou i zde hlavní tři vlastnosti. Jedná se o cenu, kvalitu a dostupnost. Kromě toho je zde země výroby, která může výrazně ovlivnit kvalitu komponentů a následně nabízených služeb. V tomto případě je třeba zvážit cenu v mnoha dimenzích, protože například existují dražší zabezpečovací zařízení, která však nevyžadují provozní nebo měsíční náklady a lze je pak přenést do jiného vozu – a existují i taková, která poskytují ochranu pouze proti jednomu typu krádeže, takže jejich nízká cena je pouze samozřejmá. Dostupnost je důležitá pro naše pohodlí. Jezdit stovky kilometrů do servisu je ztráta času a peněz.

Nejlepší ochrana

Všechny výše uvedené funkce splňuje imobilizér CAN od společnosti https://zabezpecit-auto.cz, jehož cena je ve srovnání s mnoha jinými systémy proti krádeži atraktivní. Je k dostání v celé Evropě, jeho kvalita je potvrzena certifikáty, např. homologací E20, a vyrábí se v Evropě. Lze ji také přenést do jiného vozu, takže nám zůstane po mnoho let.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.