Imobilizér CAN CanLock – co to je?

Imobilizéry se sběrnicí CAN se do automobilů montují již několik let. Ve skutečnosti je již těžké najít nové auto, které by nebylo vybaveno imobilizérem. Stručně řečeno, toto zařízení je určeno k ochraně našich čtyř kol před krádeží. Elektronický zámek zapalování zajistí, že s vozidlem odjede pouze majitel nebo jiná oprávněná osoba. Co je k dispozici, jak funguje a vyplatí se imobilizér – nebo jeho moderní verze imobilizér sběrnice CAN -? Má tento systém proti krádeži šanci být skutečným zabezpečením tvého vozu?

Imobilizér CAN – co to je?

Imobilizér sběrnice CAN je zařízení, které slouží k přerušení zapalování motoru nebo k elektronickému uzamčení elektromobilu/hybridu. Většinou se skládá ze dvou částí. První z nich, transpondér, je vždy v držení řidiče. Může mít podobu dálkového ovladače nebo stále častěji klíčenky či takzvaného hashe nebo seedu. Toto zařízení může být zabudováno i v samotném klíči, takže majitelé vozů si často ani neuvědomují, že mají imobilizér. Druhou částí „imobilizéru“ je ovládací panel, který je trvale namontován ve vozidle a je pro lidské oko neviditelný.

Chcete-li odemknout zapalování motoru, umístěte vysílač (transpondér) na čtečku ve vozidle, vložte klíč s vysílačem do spínače zapalování nebo zadejte příslušný kód – v závislosti na použité verzi imobilizéru. Zařízení vyšle impuls, který umožní odemknout motor. Bez správného signálu se vozidlo nenastartuje, takže nepovolaná osoba nemůže odjet.

Jak přesně funguje imobilizér sběrnice CAN?

Po umístění vysílače na správné místo nebo po zadání kódu dochází k výměně dat mezi oběma částmi imobilizéru na sběrnici CAN. Pokud je kód zadaný v dohodnutém formuláři správný, vyšle přijímač zpětný signál. Pokud jsou signály shodné, je imobilizér motoru odstraněn. Celý proces trvá milisekundy až několik sekund, takže je uživatelsky zcela přívětivý.

Blokády mohou mít mnoho podob. Nejčastěji se jedná o zablokování, které přeruší přívod energie do palivového čerpadla nebo zapalování. Někdy najdeme takové, které blokují veškerou elektroniku ve vozidle.

Imobilizér sběrnice CAN a další imobilizéry.

Tuto otázku si klade mnoho uživatelů automobilů. Jaký je rozdíl mezi oběma imobilizéry sběrnice CAN a může výběr jednoho z těchto imobilizérů ovlivnit bezpečnost vozidla?

Imobilizér CAN CanLock - co to je?
Imobilizér CAN CanLock – co to je?

Moderní automobily jsou plné technologií. Sběrnice CAN, která je v ní obsažena, se často obrazně označuje jako mozek vozidla. CAN neboli Controller Area Network je zařízení, jehož úkolem je koordinovat provoz všech systémů výbavy vozidla, např. bezpečnostních nebo komfortních (elektricky ovládaná sedadla, automatická klimatizace atd.). Sběrnice CAN přijímá signály z mnoha senzorů a řídicích jednotek, analyzuje je a posílá jim příkazy. Všechny tyto prvky by nebylo možné propojit běžnými dráty. Proto je každé zařízení připojené ke sběrnici CAN vybaveno samostatným malým řadičem.

Imobilizér sběrnice CAN využívá přítomnosti celé této mikropočítačové sítě. Namísto připojení ke stávajícím kabelům – jako je tomu u běžných imobilizérů – lze toto provést zcela bezkontaktně. Díky tomu je zařízení 100% bezpečné pro pokročilou elektroniku v autě.

Imobilizér CAN-Bus – nejúčinnější imobilizér na trhu

Imobilizér CAN-Bus zabraňuje nejoblíbenějšímu způsobu krádeže vozu „na kufr“. I když zloděj získá originální klíč nebo se zmocní jeho signálu, nezná kód, kterým se auto startuje. Ochrana je odolná i vůči zařízením, která detekují elektroniku. Vůz se zapne až po zadání individuálního kódu pomocí klíčů ve voze. Bez ní vůz nereaguje na pokus o nastartování nebo po chvíli zhasne. Tento systém byl vyvinut a vyroben v Evropě, což znamená nadprůměrnou kvalitu a účinnost. Pokud chcete vědět, proč je imobilizér sběrnice CAN nejlepším řešením proti krádeži na trhu?

Dobrý imobilizér CAN se vyznačuje následujícími vlastnostmi:

  • Praktická ochrana proti krádeži, která neomezuje funkčnost bezklíčového systému.
  • Vypnutí zapalování / imobilizace vozidla bez ohledu na typ pohonu, což umožňuje chránit vozidlo před krádeží mnoha způsoby, včetně způsobu s kufříkem.
    • Elektromobily a hybridy
    • Nafta / benzín
  • Velmi hlasitý alarm s možností instalace sirény uvnitř i venku.
  • Snímač náklonu a polohy, který spustí alarm v případě pokusu o krádež kol nebo jejich vytažení na odtahové vozidlo apod.
  • Modul GPS, který umožňuje na dálku vypnout zapalování, sledovat stav vozu a konfigurovat ŽIVÉ upozornění na nežádoucí aktivity ve voze (a další) do telefonu v různých formách.
  • Vůz lze odemknout mnoha způsoby-zdarma naprogramovaným kódem, klíčenkou nebo aplikací v chytrém telefonu.

Uvažuješ o instalaci imobilizéru sběrnice CAN do svého vozu? Vyplňte níže uvedený formulář nebo nám zavolejte pro více informací. +420 296 842 242

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.