Jak zabezpečit klíč v bezklíčovém systému?

V tomto článku se dozvíte:

  • Jak bezklíčový systém funguje?
  • Co je krádež s „prodlužovačem rádiových vln“?
  • Jak zabezpečit klíč v bezklíčovém systému?

Toto řešení by mělo být záchranou před věčným hledáním klíčů od auta po kapsách, a přestože řidičům bezpochyby usnadňuje život, stalo se také značnou nepříjemností – bezklíčový systém je magnetem pro zloděje, kteří mohou s tzv. prodlužovačem rádiových vln ukrást auto během 30 sekund. Dříve jste se při koupi vozu mohli rozhodnout investovat do takzvaného bezklíčového vstupu, ale v dnešní době je již ve většině vozů standardem. Vyplatí se koupit vůz s bezklíčovým systémem nebo si za něj připlatit, pokud je tato možnost k dispozici? Jak ochránit auto s bezklíčovým systémem před krádeží? O tom všem – níže.

Bezklíčový systém – co to je?

Díky bezklíčovému systému můžete otevřít dveře vozu a nastartovat motor bez použití klíče/dálkového ovládání. Stačí ji mít v kabelce, batohu nebo v kapse. Když se přiblížíte k vozu a zatáhnete za kliku dveří, dveře se samy otevřou. Centrální systém vozidla totiž vyšle signál do klíče/dálkového ovládání, které vyšle zpětný signál, jenž je potvrzením a umožní otevření dveří. Podobně, pokud chcete nastartovat motor. Místo zasunutí klíčku do spínače zapalování stiskněte tlačítko „Start“. Řídicí jednotka se pak připojí k dálkovému ovládání a spustí motor.

Na rozdíl od klasického klíče nebo dálkového ovládání, kde je třeba stisknout tlačítko a vyslat signál, který otevře nebo zavře vůz, je v autě s bezklíčovým systémem signál vysílán nepřetržitě. Z tohoto důvodu je vůz vystaven krádeži, protože signál klíče lze kdykoli zachytit, například pomocí prodlužovačů rádiových vln.

Krádeže pomocí prodlužovačů rádiových vln – co to je?

Auta vybavená bezklíčovým systémem jsou rájem pro zloděje – to můžeme bez obav říci nahlas. Poslední je takzvaná krádež s nejoblíbenějším prodlužovačem rádiových vln. Zloději tuto metodu milují, protože nezanechává žádné stopy, je tichá a umožňuje ukrást auto během maximálně několika sekund. Jediný problém, na který narážejí, je, že pachatelé musí být dva. Jeden s „prodlužovačem rádiových vln“ (číslo 1.) stojí vedle auta a mačká kliku, druhý – s „prodlužovačem rádiových vln“ (číslo 2.) – hledá klíče, „obíhá“ dům, přiblíží prodlužovač rádiových vln ke dveřím a oknům, aby „zachytil“ signál z klíče a pak ho poslal do prvního prodlužovače rádiových vln. Pokud se to podaří, vůz se tiše otevře. Stojí za zmínku, že druhý zloděj se nemusí dostat tak blízko k původnímu klíči, protože zachycovače fungují na větší vzdálenosti.

Auto s bezklíčovým systémem – bezpečnostní opatření

Stále více řidičů si uvědomuje nevýhody bezklíčového systému a snaží se lépe či hůře ochránit svůj vůz před krádeží pomocí prodlužovačů rádiových vln. Mezi oblíbené metody ochrany automobilů patří jednoduché domácí metody a účinnější a profesionální zabezpečení.

Ochranný kryt blokující signál klíče

Jedním z nejjednodušších ochranných prvků je ochranný kryt bezklíčových klíčů. Kryt, který blokuje rádiové vlny, vytváří mechanickou bariéru. Signál nelze zachytit, protože neopouští obal. Výhodou je, že taková ochrana nijak neovlivňuje systém vozu, ale má mnoho nevýhod. Nejdůležitější z nich je omezené pohodlí. Klíče se musí vložit do krytu a poté vyjmout pokaždé, když chcete nastoupit do vozu – to zcela popírá myšlenku bezklíčového vstupu. Další nevýhodou je, že řidiči po delším používání stále častěji zapomínají vložit klíč do krytu. Řidiči jsou po několika týdnech méně pozorní, a tak mohou o auto tak rychle přijít.

Hliníková fólie

Výše uvedený kryt je možné zakoupit v obchodě, ale jako domácí řešení můžete použít také hliníkovou fólii, kterou je třeba klíč pokaždé zabalit. Někteří lidé k tomuto účelu používají také obyčejnou kovovou krabici. Obě metody jsou velmi levné, ale naprosto nepraktické a mají pochybnou účinnost. Určitě nechcete, aby zabezpečení vašeho vozu záviselo na tom, jak pečlivě zabalíte klíč do alobalu

Kryt baterie bezklíčového klíče.

Dalším způsobem zabezpečení bezklíčového klíče je použití speciálního krytu baterie, který krátce po opuštění vozidla přeruší přívod energie z baterie – tím se automaticky přeruší vysílání signálu. K restartování klávesy/dálkového ovládání se používá jednoduchá kombinace klepnutí, obvykle dvojité nebo trojité „klepnutí“ na klávesu. Toto řešení má výhodu miniaturních rozměrů a poměrně vysokého pohodlí – klíč se zatím nemusí vytahovat z kapsy nebo kabelky, takže bezklíčový klíč zůstává ve své funkci. Nevýhodou je, že ne každý klíč má standardní vyměnitelnou baterii, takže ne každé auto lze tímto způsobem zabezpečit. Není to také nejlevnější řešení, zejména proto, že chrání proti krádeži pouze pomocí prodlužovacích rádiových vln.

Nejlepší zařízení proti krádeži s bezklíčovým systémem? CanLock!

Dosud uvedené metody jsou více či méně účinné, ale zároveň berou řidiči svobodu používat bezklíčové řešení a chrání vůz proti krádeži pouze pomocí prodlužovačů rádiových vln. Nefungují však v případě „klasické“ krádeže. Proto je lepší nezabezpečovat pouze klíče, ale zabezpečit proti krádeži celý vůz. Nejlepším, velmi účinným a pokročilým řešením je imobilizér CanLock, který znemožňuje nastartování vozu v jakékoli situaci, i když zloděj otevře vůz pomocí prodlužovače rádiových vln. Toto řešení je velmi praktické, zařízení proti krádeži je neviditelné, neovlivňuje komfort používání bezklíčového přístupu a především se instaluje bez zásahu do elektroinstalace vozu, takže pojistku lze přenášet z vozu do vozu, například při výměně vozu za nový.

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.