Jak ochránit hybridní vozidlo před krádeží?

Zájem o hybridní automobily každým rokem roste. Ekologické aspekty – menší znečištění a nižší spotřeba paliva, což znamená levnější cestování – jsou pro kupující nepochybně atraktivní. Majitelé hybridních vozidel mají také řadu příjemných bonusů, například bezplatné parkování zavedené v mnoha městech. Na rozdíl od plug-in elektromobilů však hybridy přinášejí mnohem větší svobodu a nezávislost – na nabíjecích stanicích nebo potenciálním dojezdu. Stojí za to se zeptat – Jak ochránit hybridní vůz před krádeží?

hybridní vozidlo
Jak ochránit hybridní vozidlo před krádeží?

Prvním populárním modelem hybridního vozu byla Toyota Prius. Dá se říci, že v tomto segmentu trhu způsobila revoluci. Mezi nejoblíbenější hybridní modely v Německu v současnosti patří Toyota Corolla, Toyota C-HR a Toyota RAV4. Kromě Toyoty jsme jezdili také s Lexusem NX a Kiou Niro. Pokud jde o takzvané mild hybridy, Audi A6 je na našich silnicích jedničkou. Většina hybridních modelů je o dost dražší než jejich spalovací modely. Z tohoto prostého důvodu jsou lačným soustem pro zloděje. Proto důrazně doporučujeme jejich dodatečnou ochranu proti krádeži.

Hybridní automobil – co to je a jak funguje?

Hybridní automobil má obvykle nejméně dva motory – spalovací motor a alespoň jeden elektromotor. Elektromotor může v závislosti na typu hybridu plnit mnoho funkcí – pohání vůz, pomáhá spalovacímu motoru, rekuperuje energii při brzdění nebo zvyšuje výkon samotného vozu. To vše znamená, že i když nemůžeme jezdit plně na elektřinu, spotřeba paliva je mnohem nižší.

Podle způsobu zapojení spalovacího motoru a elektromotoru rozlišujeme sériové, paralelní a smíšené hybridy. Kromě full hybridů jsou na trhu poměrně populární také soft hybridy, které jsou konstrukčně velmi podobné, ale elektromotor u nich nefunguje jako samostatný pohon. Slouží k podpoře spalovacího motoru a k rekuperaci energie při brzdění. V tomto případě je spotřeba paliva výrazně nižší než u plně hybridních vozidel.

Imobilizér CAN vs. hybridní vozidlo

Jak jsme již zmínili, hybridy jsou poměrně náchylné ke krádežím. Zaprvé proto, že zloději mají prostě rádi japonská auta a v Německu je registrováno nejvíce hybridních toyot. Za druhé proto, že jsou nové, dražší a kupující po nich touží – takže je pro ně trh. Nejlepším zabezpečením moderních automobilů, které zabraňuje mnoha způsobům krádeže, včetně oblíbené a nevzhledné „kufříkové“ krádeže, je imobilizér CAN. O tom jsme již mnohokrát psali, například v článku o tom, jak účinně chránit své auto před krádeží.

CanLock
Jak ochránit hybridní vůz před krádeží? Imobilizér CanLock Can-Bus


Nejednou jsme slyšeli názory, že do vozů s hybridním pohonem nelze instalovat účinnou blokádu odjezdu, což je právě imobilizér. Stejní lidé tvrdí, že takové zásahy mohou vést ke zrušení záruky na vozidlo. V obou případech však nemůže být nic vzdálenějšího pravdě.

Je však pravda, že hybridní vůz a jeho specifická konstrukce se dvěma motory činí zabezpečení pomocí imobilizéru CAN mnohem obtížnějším než u běžného vozu se spalovacím motorem. Dva motory způsobují problémy výrobcům bezpečnostních systémů – a náklady uživatelům. Proč tomu tak je?

Za prvé, samotná instalace imobilizéru je mnohem obtížnější, časově náročnější a vyžaduje opravdu zkušené techniky. Je to proto, že oba motory musí být současně chráněny proti neoprávněnému spuštění. V opačném případě, pokud zajistíte pouze jeden motor, může zloděj odjet zapnutím druhého (nebo dokonce třetího – v závislosti na modelu) nezajištěného motoru.

Zpět k možné ztrátě záruky – k té může dojít pouze v případě, že budete muset kvůli instalaci imobilizéru přestřihnout původní kabely. U moderních systémů, které se připojují přímo ke sběrnici CAN, však tento proces neprobíhá. Žádné vodiče v elektrickém systému vozidla by neměly být přestřiženy. Proto není důvod záruku nezachovat.

Dva motory – proč by to mohl být problém?

V provozu to samozřejmě není problém, ale pokud jde o zabezpečení vozu proti krádeži, hlavní potíž spočívá právě ve dvou motorech, které je třeba zabezpečit současně. Žádný řidič hybridu přece nemá chuť při nastupování do vozu postupně odemykat jednotlivé motory. Zaprvé není snadné najít výrobce, který nabízí imobilizér pro všechny motory najednou, a zadruhé je ještě těžší najít takového, který by to dělal za cenu standardního imobilizéru CAN. Výjimkou se zdá být systém nabízený společností Auto-Schutzen.de, jehož cena se nemění v závislosti na typu a modelu vozidla. Jako jedni z mála máme jednotnou cenu ochrany bez ohledu na to, zda máte spalovací nebo hybridní vozidlo. Cena, kterou vidíš na webových stránkách, je cena, kterou zaplatíš v obou případech. Příklady hybridních modelů – nejoblíbenější, ale i okrajové modely podporované společností Zabezpecit-Auto.cz jsou v současné době:

Fiat 500, Hyundai Kona, Hyundai Sonata, Lexus CT, Lexus IS, Lexus NX, Lexus RX, Peugeot 508, Toyota Auris, Toyota Prius Plus, Toyota RAV4, Toyota Yaris, BMW 3, BMW 5, BMW X5, Ford C-MAX Energi a Peugeot 3008 – tato kolekce se neustále rozšiřuje.


Máš hybridní vozidlo? Zavolej nám a probereme, jak ti můžeme pomoci +420 296 842 242

Podívejte se, jak nás hodnotí zákazníci

5/5
5/5
Jonáš Babiš
Jonáš Babiš
Read More
Skvělý systém proti krádeži od Zabezpeč Auto. Doporučil mi ho známý, který díky němu zachránil cenná zavazadla. Systém jsem si pořídil také a rozhodně nelituji...
Jan Venkrbec
Jan Venkrbec
Read More
V mém okolí jsou krádeže aut stále častější, proto jsem se rozhodl investovat do spolehlivého systému.
Eliška Zemánková
Eliška Zemánková
Read More
Doporučuji všem. Skvělá komunikace se zákazníkem. Instalatér mi profesionálně vysvětlil, jak zařízení správně používat. Stačí nasednout do auta se svým smartfonem (s nainstalovanou aplikací) nebo ovladačem. Ještě nezapomenout jedno i druhé…
Dominik Cerman
Dominik Cerman
Read More
Mohu jen doporučit, solidní společnost, precizní instalace. Servisní technik mi vysvětlil, jak systém funguje. Jedná se o vysoce kvalitní zařízení. Pokud chcete, aby vám auto nikdo neukradl, pořiďte si ho.
Simona Füzyová
Simona Füzyová
Read More
Systém je nainstalován a funguje bez problémů. Objevila se malá chyba, kterou jsem nahlásila a byla opravena během několika dní. Společnost se ozvala rychle a systém už funguje bez problémů.
Jan Blatouch
Jan Blatouch
Read More
ODBORNĚ, PROFESIONÁLNĚ A RYCHLE. Servisního technika hodnotím 10/10, nebo rovnou 11. Společnost, na kterou je spolehnutí... VELIKÁ SPOKOJENOST 👍👍👍👍👍 Každému mohu jen doporučit 👍👍👍👍👍MÉ AUTO JE V BEZPEČÍ!!!
Filip Havlicek
Filip Havlicek
Read More
Společnost má zákaznický servis na vysoké úrovni, zkušeného a sympatického instalatéra. Jen tak dál!!
Petr Škorvan
Petr Škorvan
Read More
Domluva probíhala na úrovni a samotná instalace proběhla bez problémů. Samotný Canlock funguje tak jak má. Za mě dobrý.
Natalie Raclavska
Natalie Raclavska
Read More
Měli jsme štěstí, že jsme narazili na tuto firmu. Vše funguje i v hybridu, jak má, servis, pomoc, vysvětlili, jak zabezpečení používat. Je dobře, když můžete svěřit auto někomu, kdo mu rozumí a kdo nedělá věci narychlo. Doporučuji.
Viktoriya Bairamyan
Viktoriya Bairamyan
Read More
Profesionální instalace. Spolehlivý systém! Doporučuji!
Michal Novák
Michal Novák
Read More
Jsem velice spokojen, zabezpečovací sytém byl nainstalován velice rychle.
Previous
Next

Účinně chráníme váš vůz

Náš systém je velmi účinnou ochranou proti všem známým způsobům odcizení vozidla.

Včetně v poslední době nejoblíbenější metody – na kufru!

OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.


OCHRANA VAŠEHO VOZU PŘED KRÁDEŽÍ

Vyplňte tento formulář a my se podíváme, zda vaše auto servisujeme.

Ozveme se vám do 1 hodiny.

Stránka používá soubory cookies. Více informací naleznete zde.